Go to content
Světla vyprávějí na zámku Ratměřice

Buďte v obraze

Náš výběr prosincových akcí

29. 11. 2023

Prosincový kalendář akcí ve středních Čechách doslova praská ve všech. Vydáte se za čerty a Mikulášem, na předvánoční jarmark, do tvořivé dílny, na koncert anebo třeba na jízdu předvánočním vlakem? A co takhle schovat se v teple muzea na poutavé výstavě? Výběr je velmi pestrý, nechte se inspirovat. Je na vás té vánoční atmosféry trochu moc? Pak vás potěší, že ne všechny akce mají předvánoční ladění.

Se začátkem prosince přichází i čertovská banda spolu s dobrosrdečným Mikulášem a vlídnými anděly. Na čertovských akcích ve středních Čechách se bude líbit hlavně (hodným) dětem. Nezapomeňte na včasnou rezervaci a případné zajištění štědré nadílky.

Co by to bylo za přípravy na Vánoce bez pořádné dávky tvoření? Omrkněte, kam se můžete vydat na workshopy a do tvořivých dílen. Kromě zajímavých výtvorů si odnesete především nové zkušenosti a dovednosti i pěkný pocit ze smysluplně stráveného volného času.

Co si vlastnoručně nevyrobíte nebo neupečete, seženete na adventních trzích a jarmarcích. Ty jsou zároveň ideálním místem, kde společně s rodinou a přáteli strávit předvánoční čas a vychutnat si nejen svařák či punč, ale zejména jedinečnou atmosféru. Na trhy na hradě Křivoklát dokonce vyráží speciálně vypravený rychlík.

Ať už se v prosinci vydáte na slavnostní rozsvěcení vánočních stromků či jiné slavnosti, akce a výstavy, o zábavu nebude nouze. Předvánoční atmosféra se vznáší všude ve vzduchu, užijte si ji!

Vánoční melodie znějí a krásnou atmosféru přinášejí. Nechte se jimi unést, zaposlouchejte se na koncertech nebo si sami zazpívejte vánoční koledy. Kde?

Některé akce jsou jednodenní, některé trvají pár dní, a někam se můžete vydat takřka po celý prosinec nebo klidně i na začátku ledna. Inspirujte se a vyberte si k návštěvě termín, který se hodí právě vám.

Už teď přemýšlíte, kam vyrazíte na Silvestra? Nebo na silvestrovskou slávu s předstihem? Tady je malá ochutnávka.

Nejen Vánocemi se hemží akce ve středních Čechách. Inspirujte se k výletům na akce, kde na Vánoce můžete (chcete-li) klidně zapomenout.

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články