Go to content
Zámecký kostel Nanebevzetí Panny Marie. zámek Loučeň

Počasí

Úterý 16.04.

11 ° C

Středa 17.04.

10 ° C

Čtvrtek 18.04.

8 ° C

TOP

Zámek Loučeň

Doslova evropská rarita se ukrývá na Nymbursku. Celoročně přístupný zámek Loučeň ve svém netradičním parku schovává labyrintárium - 12 bludišť a labyrintů vybízejících ke hře i relaxaci.

Zámek Loučeň v průběhu roku ožívá nejrůznějšími akcemi i mimořádnými prohlídkami a rozhodně nikdy nespí: zámecká expozice i anglický park s labyrinty jsou otevřeny po celý rok včetně Vánoc. Navíc se tu můžete i ubytovat v zámeckém hotelu. 

Romantickým zámkem vás provede komorník Jeho Jasnosti anebo samotný kníže či kněžna. Někdy se v roli průvodkyně objevuje také Bílá paní. Zámek totiž nabízí komentované prohlídky zásadně s kostýmovanými postavami. Kromě toho se nabízejí speciální dětské prohlídky, vhodné už pro tříleté návštěvníky, nebo sladké prohlídky s vůní a chutí čokolády. Na programu jsou pikniky v zámeckém parku, soutěže, zámecké slavnosti a další programy.  

  • Tip pro vás: Zajděte si na piknik do zámeckého parku, koše i deky vám tu rádi připraví. Obklopeni budete exotickými dřevinami, mezi nimiž vyniká chráněný liliovník tulipánokvětý, starý asi 170 let.  

Na celkem 23 hektarech na vás čeká evropská rarita: 12 labyrintů a bludišť. Každý labyrint je zcela jiný a všechny jsou zábavné, magické a údajně mají také zázračnou schopnost dobíjet ztracenou energii. Buxusové, dlážděné nebo provazové bludiště, světelný i malý prstový labyrint. Který vyřešíte jako první? 

  • Tip pro vás: Chcete spát jako kníže či kněžna přímo na zámku? Zdejší Maxmilian Lifestyle Resort nabízí ubytování v zámeckém hotelu, a to nejen pro milovníky romantiky, ale také pro rodiny nebo pracovní kolektivy.  

První zmínky o zámku jsou z roku 1223. Majiteli bývaly různé šlechtické rody, které se tu často střídaly. Patřili k nim i Thurn-Taxisové, kteří vlastnili monopol na poštovní služby, což v expozici připomínají staré poštovní saně, dobové známky a obrazy. V závěru druhé světové války byly interiéry zámku vybrakovány sovětskou armádou a místním obyvatelstvem. Od roku 2007 je opět zpřístupněn veřejnosti, a to s nově vybudovanou expozicí, do níž se vrátily i mnohé kusy původního mobiliáře. 

Kam dál?

Návštěva Loučeně uspokojí každého turistu, nejvíc si to tu ale užijete s dětmi. Navíc oblast, kde se zámek nachází, je pro rodinou dovolenou jako stvořená. Co by kamenem dohodil, dojedete od zámku do Parku Mirakulum, největšího venkovního zábavního parku pro děti. Nebo do Zoo Chleby, jediné zoologické zahrady ve středních Čechách. Zajeďte si do Dobrovických muzeí, kde se seznámíte s historií českého cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství. Mimochodem, muzeum je součástí největšího českého cukrovaru a lihovaru. 

Tisové bludiště v labyrintáriu Loučeň

Kontakty

Adresa:

Loučeň 1, Loučeň, okres Nymburk, 289 37

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 727 900 616

Přejít na web

Zpoplatnění parkování pro návštěvníky zámku a zámeckého parku je možné před zámkem naproti hlavní bráně. Pro hosty ubytované v zámeckém hotelu Maxmilián nebo v zámeckých apartmánech je vyhrazeno parkoviště přímo v areálu u hotelu.
Parkoviště

Parkoviště

Chodníčky jsou nedlážděné, k venkovnímu divadlu je prudší sjezd. Samotné labyrinty a bludiště nejsou bezbariérové, resp. jsou úzké nebo v nich jsou různé překážky.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Pro návštěvníky jsou k dispozici toalety.
WC

WC

Na zámku Loučeň se nachází hned několik možností stravování a to: Restaurace Maxmilián, Restaurace Ferdinand, samoobslužná restaurace Vtipná kaše nebo rychlé občerstvení u zámku a v parku.
Občerstvení

Občerstvení

Při vstupu do areálu jsou k dispozici stojany na kola.
Cyklisté

Cyklisté

Mohlo by vás zajímat