Go to content
Poutní turistika

Buďte v obraze

Dubnový přehled akcí aneb aprílová nálož inspirace

3. 4. 2024

Přichází jaro a s ním se vrací do středních Čech život! Náš kalendář akcí praská ve švech, jelikož první sluneční paprsky lákají k nekonečným výletům a zážitkům. A co nás čeká v nadcházejících týdnech?

Velkým lákadlem pro všechny dobrovolníky i příznivce udržitelnosti je celorepubliková akce Ukliďme Česko, která vyzývá k jarnímu úklidu v přírodě. Spousta vodáckých akcí na řece Sázavě nabízí možnost zažít vzrušující dobrodružství na vodní hladině.

Ale to není vše! Pro milovníky pohybu jsou v dubnu připraveny cyklozávody i pěší pochody, které vás provedou malebnou krajinou středních Čech.

Zavítejte do Zruče nad Sázavou na otevírání turistické sezony 2024 a s koncem apríla a nadcházejícími Čarodkami si užijte tradice v podobě keltského svátku Beltain nebo libušínské bitvy, která letos vzdává hold Janu Žižkovi. Nevynechejte ani tradiční řemeslné trhy v Nelahozevsi nebo Jarní Design Market na Karlštejně.

Šotoušové mají ve středních Čechách hotové žně! Legiovlak dorazí nejen v dubnu do Městce Králové, Milovic a Hořovic. Další zastavení ve středočeských městech, včetně Mělníka, Jinců a Rožmitálu pod Radhoštěm, jsou v plánu na další měsíce.

„Kdo kdy ve světě vynalezl lásku, který lásky moci ubrání? Ona nezná místa, nezná času, každého si ona podmaní.“

Hynku! Viléme! Jarmilo! 1. máj, ten lásky čas, je sice ještě daleko, už máme pro vás první vlaštovky, kam si udělat ve sváteční středu výlet.

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články