Go to content
Kostel sv. Ludmily, Tetín

Jarní pouť za perlami Berounska, Brd a Podbrdska

Ostatní 27.04.2024 08:00 - 18:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Mníšek pod Brdy > Beroun

Adresa:

Berounsko, Brdy, a Podbrdsko

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Vydat se na pouť? Jarní čas je proto jako stvořený! Příroda se po zimním spánku probouzí do zelených tónů, vzduch má svěží vůni a sluneční paprsky nabíjí energií. Není tak nic jednoduššího než si sbalit batoh, obout si pohodlné boty a vyjít vstříc nové cestě.

A právě proto si pro vás turistické oblasti Berounsko a Brdy a Podbrdsko již podruhé na sobotu 27. dubna přichystaly nenáročné, zhruba 23kilometrové putování po podbrdských Hřebenech a vápencové krajině Českého krasu.

Trasa poutě začne v sobotu ráno ve městě Mníšek pod Brdy u kostela sv. Václava. Každý může vyrazit svým tempem, nicméně přibližně v 8:30 vychází skupinka s průvodcem poutnického spolku Ultreia, k níž se lze přidat.

Cesta z Mníšku povede přes poutní areál Skalka, který stojí na úpatí brdských Hřebenů nad městem. Jedná se o unikátní místo, kde se nachází kostelík sv. Máří Magdalény, bývalý klášter, 14 kapliček křížové cesty a poustevna. Genius loci tohoto místa přitahuje pozornost lidí již z dálky. Pro zájemce bude v 9:00 připravena krátká komentovaná prohlídka areálu.

Dále bude trasa pokračovat po hřebenové cestě přes Hřebeny vesnicí Svinaře, městečkem Liteň, památkovou zónou Korno, přírodní rezervací Koda až do Tetína, místa spojeného s životem Ludmily, kněžny a první české světice. V 16:00 se na Tetíně uskuteční vernisáž výstavy o Olze Havlové v kostele sv. Jana Nepomuckého, jejíž součástí bude povídání o této první dámě a hudební vystoupení Petra Hejného. Po návštěvě Tetína skončí pouť pohodlným sestupem do Berouna k vlakovému nádraží.

Všichni poutníci, ať už malí nebo velcí, jsou srdečně vítáni! Akci pořádají spolky Berounsko, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko a Ultreia za podpory Středočeského kraje. Výstavu a vernisáž pořádá Sdružení sv. Ludmily na Tetíně.

Mapa