Go to content
Rozhledna Milada

Výš a ještě výš: 10 + 1 rozhledna ve středních Čechách

Některé jsou čistě turistické, jiné slouží i mobilním operátorům a najdeme mezi nimi i upcyklované technické stavby. Ve středních Čechách jich máme pár desítek. Tak kterou rozhlednu si vyberete?

Celý článek

Buďte v obraze

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Celý článek

Vodáci na Sázavě

Dovolená na vodě aneb Berounka, Sázava i Jizera volají AHOJ!

Můžou být střední Čechy vodáckým rájem? Díky Berounce, Sázavě i Jizeře jednoznačně ano! Užijte si pohyb v přírodě i krásné výhledy na okolní scenérie, díky nesčetným památkám v okolí objevte bohatou historii.

Celý článek

Tradice ve středních Čechách

Lidová architektura

Za lidovou architekturou středních Čech aneb první jarní den

Už je to tady! Dne 20. března začíná astronomické jaro. Dny se pomalu prodlužují a sluneční paprsky prohřívají zimou zkroušený vzduch. Je na čase se opět zhluboka nadechnout a vychutnat si probouzející přírodu. Vydejte se za sněženkami, krokusy a sasankami, které vylézají mezi prvními květinovými kráskami. Jejich půvab dokresluje malebnost předzahrádek tradičních roubenek, které můžete obdivovat po celých středních Čechách.

Celý článek

Děti barví velikonoční vajíčka

Velikonoce plné tradic: kam se vydat?

Nový přicházející život, naděje a probouzející se příroda. Vůně jara a k ní patřící velikonoční trhy, jarmarky a tradice. Osvěžte si pletení pomlázky, inspirujte se k nové technice barvení vajíček a poznejte, jaké další tradice dodržovali naši předkové v jednotlivých koutech středních Čech. Kde? Ve skanzenu v Kouřimi, na Křivoklátě, v Příbrami i na mnoha dalších místech. Stačí si vybrat!

Celý článek

sklárna Ruckl Nižbor

10 tipů, kde vyzkoušet tradice

Ve středních Čechách se navazuje na nedocenitelnou hodnotu tradice. Chce to odvahu, šikovné ruce, vytrvalost a píli, ale s láskou všechno jde. Objevte kouzlo tradice i vy! Ať už se vydáte za jedinečným českým křišťálem, do svíčkárny, za keramikou, voroplavbou, chutí čokolády anebo třeba hořkým pivem, tradici okusíte na vlastní kůži a odnesete si jedinečný zážitek. Přijměte minimálně 10 tipů, kde tradice potkat a vyzkoušet.

Celý článek

Velký Blaník, léto, děti

Naučné stezky – 5 tipů, kam ve středních Čechách vyrazit s dětmi za poznáním

Naučné stezky nemusí vždy jen poučovat. Přinášíme vám tipy na výlety za poznáním, které budou bavit i vaše děti. Tak svačinky do batohu a vyrazte do přírody. Ve středních Čechách na vás čeká spousta zábavných tras.

Celý článek

Inspirace kam do středních Čech