Go to content
advent-koncert-1440×500-1.jpg

Adventní koncert

Hudební a divadelní akce 14.12.2023 19:30 - 21:00

Cena:

290 Kč

Místo konání:

Škoda Muzeum

Adresa:

Škoda Muzeum tř. Václava Klementa 294 293 01 Mladá Boleslav

Telefon:

+420 326 832 038

Region:

Pojizeří a Polabí

Přejít na web akce

Popis akce

Podnikový dechový orchestr Škoda Auto si na adventní koncert přizval pěvecký sbor Ještěd a dětský pěvecký sbor Jiřičky. Jako sólisté vystoupí Markéta Amerighi, Radka Černíková a Karel Jakubů. Průvodní slovo Martin Herrmann, dirigenti Kamil Mezihorák, Marek Müller. Přijďte si poslechnout pestrý vánočně laděný repertoár a užít si předvánoční čas v podání vynikajících hudebníků.

Podnikový dechový orchestr Škoda Auto Mladá Boleslav působí jako občanské sdružení od roku 1996. Patří k předním amatérským velkým dechovým orchestrům svého druhu jak v České republice, tak v zahraničí. Od jeho založení na přelomu let 1939 – 1940 se zde vystřídala velká řada muzikantů, zpěváků i dirigentů.

Za dobu svého působení získal tento orchestr řadu významných ocenění na domácí scéně i za hranicemi především díky spolupráci s profesionálními dirigenty. Podnikový dechový orchestr hraje pravidelně u příležitosti slavnostních i pietních akcí, při oslavách výročí a jubileí, státních svátcích i sportovních událostech. Účastní se domácích i zahraničních festivalů, soutěží, koncertů a dalších kulturních akcí. Repertoár orchestru je velmi široký. Obsahuje díla psaná přímo pro dechový orchestr, ale i různé úpravy klasických skladeb, muzikálů, chrámové hudby, lidové hudby a populární hudby. S orchestrem spolupracují profesionální umělci, kteří často hostují na našich vystoupeních.

Mapa