Go to content
Adventní trhy Nelahozeve

Lobkowiczký advent na zámku Nelahozeves

Festivaly 02.12.2023 - 03.12.2023, 09:30 - 17:00

Cena:

Dospělí: 190 Kč Děti do 12 let, studenti a senioři: 140 Kč Rodinné vstupné (2+2 děti do 12 let): 490 Kč

Místo konání:

Zámek Nelahozeves

Adresa:

Nelahozeves 1, 277 51 Nelahozeves

Telefon:

+420 724 557 617

Region:

Mělnicko Kokořínsko

Přejít na web akce

Popis akce

Přijďte si užít pohodový předvánoční víkend na zámek Nelahozeves. V sobotu 2. prosince a neděli 3. prosince pro vás bude připraven speciální vánoční program. Dozvíte se, jak svátky slavila zámecká šlechta a jak prožíval nejkrásnější zimní období lid v podzámčí.

Děti si budou moci vyzkoušet zdobení perníčků nebo výrobu adventních věnců. Výběr workshopů bude také bohatý – od výroby ozdob ze slámy nebo vitrážového skla, až po malování dřevěných dekorací či lekce zámeckých tanců.

K mlsání v areálu najdete vše od vánočních specialit jako jsou vinné klobásy, kapří hranolky, bramborový salát nebo rybí polévka, po bramboráky, uzené a pečené maso. Zahřejí vás svařák, horké sirupy nebo likéry.

Sváteční atmosféru umocní cimbálová hudba ve vyhřívaném zámeckém sklepení, trhy spojené s ukázkami řemesel a prodejem rukodělných výrobků, rozličných adventních dekorací, přáníček, keramikou, voňavými perníčky, medovými specialitami a dalšími tradičními vánočními výrobky v areálu zámku.

V rámci celodenního programu se můžete těšit například na koledy u stromečku, alchymistickou dílnu, prohlídky zámku s průvodcem, vystoupení Kejklíře Pupy (neděle), loutkové představení Sváťova Dividla, jízdy na ponících a mnoho dalšího.

Mapa