Go to content
Kolínské náměstí s rozsvíceným stromem

Advent 2023 v Kolíně

Gastronomické akce 03.12.2023 - 26.12.2023, 00:00 - 00:59

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Kolín

Adresa:

Karlovo náměstí

Telefon:

+420 725 438 435

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

Předvánoční doba je tady a Kolín se již brzy rozzáří vánočními světly. Připojte se k nám a zažijte vánoční kouzlo v královském městě.

Bartolomějské návrší – oáza klidu a krásy

Zapomeňte na shon a vychutnejte si klidnou atmosféru areálu Bartolomějského návrší kolem chrámu sv. Bartoloměje. Od první adventní neděle zde čeká na všechny návštěvníky překvapení v podobě dřevěného vyřezávaného betléma od uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky z Jiříkova u Rýmařova. Otevírací doba areálu je v době adventu každý den od 9 do 19 hodin.

Karlovo náměstí – rozsvícení vánočního stromu, tradiční vánoční trhy i bruslení

První adventní neděle bude na Karlově náměstí nezapomenutelná. Užijte si okamžik slavnostního rozsvícení vánočního stromu a nechte se pohltit teplým světlem první adventní svíčky. Každou následující neděli pak bude slavnostně rozsvícena další svíčka na adventním věnci. Určitě zavítejte také na vánoční trhy 7. – 14. 12. , kde můžete ochutnat tradiční dobroty nebo nakoupit dárky pro své blízké.

Máte rádi bruslení? Na Karlově náměstí pro vás bude připravené také úžasné umělé kluziště! Zažijte radost z bruslení pod zářícími vánočními světly a užijte si s rodinou či přáteli netradiční zábavu v centru města. Kluziště bude pro veřejnost k dispozici od 7. prosince až do 6. ledna 2024.

Zajít do muzea nebo do památek? Proč ne!
Regionální muzeum v Kolíně připravilo řadu zajímavých akcí. Tradiční expozice „Vánoce v měšťanském domě“ nabízí návštěvníkům pohled do minulosti a ukazuje, jak se Vánoce slavily v domácnostech měšťanských rodin v 19. století.

I o adventu můžete během návštěvy města objevovat jeho bohatou historii a navštívit kolínské památky. Synagoga, rozhledna Vodárna, věž Práchovna i budovy Bartolomějského návrší mají pravidelnou otevírací dobu i v zimních měsících.

Hledáte další vánoční inspiraci v Kolíně a okolí? Navštivte webové stránky www.kolinzije.cz, kde najdete tipy a pozvánky na adventní i vánoční akce, otevírací dobu památek a další zajímavosti.

Mapa