Go to content
Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Buďte v obraze

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

29. 1. 2024

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Masopust — čas zabijaček, hodování a candrbálů je po roce opět tady! Lidovou taškařici doprovázejí průvody maškar, hudba, tanec, žertovné scény i jarmarky. A víte, co je na nich nejlepší? Jejich součástí může být každý. Kam se za masopustním veselím v únoru vydat?

České sklářství bylo v loňském roce zapsáno na seznam nehmotných památek UNESCO. Nahlédněte mistrům sklářům pod ruce a spojte svou návštěvu s nezapomenutelným zážitkem —  broušením na skleničku nebo foukáním skla v huti. Další komentované prohlídky v rámci oslav Mezinárodního dne průvodců na vás čekají ve Slaném.

Pospěšte na výstavu! Zahřejete se v interiéru a pokocháte se uměním. Kde? Například v kutnohorském GASKu, který v únoru zahajuje jarní sezónu otevřením čtyř nových výstav.

Únor přináší i pravidelnou dávku kulturních zážitků! Koncerty, divadla nebo i stand-up show — stačí si vybrat z dlouhého seznamu akcí.

Plánujete dovolenou ve středních Čechách? Další plánované akce v regionu naleznete v kalendáři akcí.

Podobné články