Go to content
Nádvoří zámku Dobříš

Za Vším hledej ženu

Hudební a divadelní akce 16.02.2024 19:30 - 21:30

Cena:

200,- Kč; 250,- Kč; 300,- Kč

Místo konání:

Zrcadlový sál zámku Dobříš

Adresa:

Dobříš 1, 263 01 Dobříš

Telefon:

+420 318 521 302

Region:

Brdy a Podbrdsko

Přejít na web akce

Popis akce

Koncert literárně hudební, kde se prolínají písně a verše o ženách všech povah, půvabů a věkových kategorií. Lyricky opěvují či nastavují zrcadlo ženě mírné i marnivé, krásné, mladé i dámě již nahlodané zubem času. Žena je, byla a bude věčnou inspirací malířů, básníků, skladatelů a fotografů.

Jako nejsou dvě jablka stejná, nejsou stejné ani dvě ženy a každá v publiku se jistě v určitých chvílích pousměje, protože z veršů a písní pozná, že se zpívá o ní. S lehkou nadsázkou, humorem i vášní a nostalgií věnujeme tématu žena, tento koncert. Valerie Zawadská je nejen skvělou herečkou ale též brilantní recitátorkou, která svým přednesem dává veršům osobitý ráz a půvab. Mezzosopranistka Pavla Švestková spolu s harfenistkou Roxanou Hädler, vypráví za pomocí hudby další příběhy žen, které jsou, byly a budou věčnou inspirací.

Uslyšíte písně Antonína Dvořáka, Giulia Cacciniho, W. A. Mozarta, Bohuslava Martinů, Smetanova Vltava v úpravě pro harfu, Svit Luny, Clauda Debussyho a další. Zazní poezie J. Seiferta, T. Corbiera, S. K. Neumanna, F. Villona a dalších

Vstupenky na koncert si můžete zakoupit v předprodeji od pondělí 15. ledna v Informačním středisku Dobříš. Vstupenky si můžete v Informačním středisku také rezervovat na tel. čísle: 318 523 422, musíte si však vstupenky vyzvednout do 5 ti pracovních dnů. Nelze platit kartou.

Mapa