Go to content
Galerie Středočeského kraje, GASK

Počasí

Čtvrtek 29.02.

5 ° C

Pátek 01.03.

5 ° C

Sobota 02.03.

11 ° C

Příspěvkové organizace

GASK – Galerie Středočeského kraje

Galerie moderního a současného umění sídlí v jedinečných prostorách bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře a je jednou z největších galerií v České republice.

GASK – Galerie Středočeského kraje je zaměřená na moderní a současné umění. Pořádá proměnné výstavy, ukazuje stálou expozici galerijní sbírky, pořádá celou řadu vzdělávacích a kulturních akcí a poskytuje také široké zázemí pro konference.  

Galerie zaměřená na výtvarné umění 20. a 21. století sídlí v prostorách bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře, v těsné blízkosti kutnohorské dominanty – chrámu svaté Barbory. Obklopuje ji krásně udržovaná zahrada, která slouží široké veřejnosti jako galerie pod širým nebem i jako místo pro odpočinek.  

  • Zajímavost: GASK disponuje také širokým zázemím pro badatele nebo k pořádání konferencí a symposií. Zdejší lektorské centrum k výstavám připravuje programy a workshopy.   

Také jste si mysleli, že galerie je spíše místem pro dospělé a malé děti byste do ní na výlet spíše nevzali? V GASKu je všechno jinak! Během návštěvy Kutné Hory s malými výletníky, byste neměli vynechat vizuální herny. Interaktivní, hravé a barvené prostředí si vaše děti prostě zamilují. Navíc vstupné do herny lze zakoupit samostatně od zbytku galerie, a tak se sem s dětmi můžete vracet opakovaně. 

  • Tip pro vás: V souvislosti s designovým obchodem má v GASKu své pevné místo i český design 
Kam dál?

Kromě zmiňovaného chrámu sv. Barbory, je to od jezuitské koleje jen pár krůčků k dalším zajímavým místům. V Knihtiskárně pocítíte vůni starých tiskařských strojů a ručně dělaného papíru. Na památku si odsud odnesete vlastnoručně vytištěnou pohlednici. Jen přes ulici stojí Hrádek alias České muzeum stříbra, které je branou do středověkého kutnohorského podzemí. Po náročném dni to chce sladkou odměnu. Tu zakoupíte v Muzeu čokolády na Komenského náměstí. 

Socha v zahradách GASK v Kutné Hoře

Kontakty

Adresa:

Barborská 51, 28401 Kutná Hora-Vnitřní Město

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 725 377 433

Přejít na web