Go to content
Galerie Středočeského kraje, GASK

Počasí

Středa 24.04.

7 ° C

Čtvrtek 25.04.

6 ° C

Pátek 26.04.

11 ° C

Příspěvkové organizace

GASK – Galerie Středočeského kraje

Galerie moderního a současného umění sídlí v jedinečných prostorách bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře a je jednou z největších galerií v České republice.

GASK – Galerie Středočeského kraje je zaměřená na moderní a současné umění. Pořádá proměnné výstavy, vystavuje kurátorský výběr z galerijních sbírek ve stálé expozici, pořádá celou řadu vzdělávacích a kulturních akcí a poskytuje také široké zázemí pro konference.  

Galerie zaměřená na výtvarné umění 20. a 21. století sídlí v prostorách bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře, v těsné blízkosti kutnohorské dominanty – chrámu svaté Barbory. Obklopuje ji krásně udržovaná zahrada, která slouží široké veřejnosti jako galerie pod širým nebem i jako místo pro odpočinek.  

  • Zajímavost: GASK disponuje také širokým zázemím pro badatele nebo k pořádání konferencí a symposií. Zdejší lektorské centrum k výstavám připravuje programy a workshopy.   

Také jste si mysleli, že galerie je spíše místem pro dospělé a malé děti byste do ní na výlet spíše nevzali? V GASKu je všechno jinak! Během návštěvy Kutné Hory s malými výletníky, byste neměli vynechat vizuální herny. Interaktivní, hravé a barvené prostředí si vaše děti prostě zamilují. Navíc vstupné do herny lze zakoupit samostatně od zbytku galerie, a tak se sem s dětmi můžete vracet opakovaně. 

  • Tip pro vás: V souvislosti s designovým obchodem má v GASKu své pevné místo i český design 
Kam dál?

Kromě zmiňovaného chrámu sv. Barbory, je to od jezuitské koleje jen pár krůčků k dalším zajímavým místům. V Knihtiskárně pocítíte vůni starých tiskařských strojů a ručně dělaného papíru. Na památku si odsud odnesete vlastnoručně vytištěnou pohlednici. Jen přes ulici stojí Hrádek alias České muzeum stříbra, které je branou do středověkého kutnohorského podzemí. Po náročném dni to chce sladkou odměnu. Tu zakoupíte v Muzeu čokolády na Komenského náměstí. 

Socha v zahradách GASK v Kutné Hoře

Kontakty

Adresa:

Barborská 51, 28401 Kutná Hora-Vnitřní Město

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 725 377 433

Přejít na web

Návštěvníci GASK mohou zaparkovat zdarma na parkovišti ve dvoře galerie. Parkoviště je určeno pro osobní automobily a dodávky.
Parkoviště

Parkoviště

Prostory GASK jsou bezbariérové. Bezbariérová je i galerijní zahrada a kongresový sál.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Toalety se nacházejí na každém patře galerie a jsou bezbariérové.
WC

WC

Přebalovací pult je k dispozici v dětském koutku GASK.
Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

V budově GASK se nachází kavárna.
Občerstvení

Občerstvení

Stojany na kola jsou k dispozici u hlavního vstupu do GASK. Úschovna zavazadel je možná v šatně GASK.
Cyklisté

Cyklisté

Mohlo by vás zajímat