Go to content
Poberounský masopust v Zadní Třebani

Poberounský masopust v Zadní Třebani

Festivaly 18.02.2023 - 19.02.2023, 08:00 - 16:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Zadní Třebaň

Adresa:

Zadní Třebaň

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Jedna z největších a kulturním programem nejbohatších akcí svého druhu ve středních Čechách míří opět do Zadní Třebaně! Program Poberounského masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne na návsi v Zadní Třebani na Berounsku stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě výrobků různých řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, medovina. Děti se budou moci svézt na koních či oslících, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr.

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust, oceněni vítězové soutěže o nejoriginálnější masopustní pohled vyhlášené na loňském jubilejním, třicátém »fašaňku« a dekorovány nápadité maškary. K účasti v soutěži o nejoriginálnější převlek jsou zváni všichni, místní i přespolní.

Program:

  • V sobotu se začíná v 8.00 stylovým staročeským jarmarkem.
  • Od 10.00 hodin se na improvizovaném jevišti v podobě valníku představí staropražská kapela Třehusk, dětská lidová muzika Notičky, taneční skupina Proměny, pěvecký Třebasbor, ochotníci z osovského spolku KOS s masopustní fraškou.
  • Cca od 19.30 se ve Společenském domě v Zadní Třebani bude konat sousedské posezení s muzikou.
  • V neděli 19. února, masopustní oslavy vyvrcholí DĚTSKÝM KARNEVALEM. Od 14.00 ve Společenském domě Zadní Třebaň malé návštěvník čeká masopustní tombola, hry, soutěže i spousta cen. Těch nejhodnotnějších se dočkají nejoriginálnější masky. O muziku se postará staropražská kapela Třehusk a DJ Sunny.

Mapa