Go to content
Ladův kraj

Inspirace

Navštivte místa, která v zimě mají své kouzlo

4. 2. 2024

Zima je v plném proudu! Procházky zamrzlou krajinou, krásné výhledy, ale také spoustu zábavy a adrenalinu zažijete ve středních Čechách.

Vydejte se vstříc novým zážitkům a navštivte otevřené hrady, rozhledny nebo vyzkoušejte aktivity, při kterých se zapotíte i v tomto únorovém nečase.

Křivoklát
i
Křivoklát v zimě
Autor: Kamila Kohoutová

Po stopách Křivoklátských vyhlídek

Jako jeden z mála českých hradů je Křivoklát otevřen i v zimních měsících. V rámci prohlídky máte možnost nahlédnout do nejstaršího jádra hradu tzv. gotického paláce. Co se se ale na hrad podívat také z trochu jiné stránky? Třeba z té venkovní. V okolí se totiž ukrývá několik míst, odkud je na majestátní Křivoklát nádherný výhled.

Při procházce po naučné stezce Paraplíčko budete mít hrad jako na dlani. Na trase dlouhé jeden kilometr potkáte několik informačních tabulí přibližujících místní faunu a flóru. Poblíž jedné z vyhlídek by vaší pozornosti neměl uniknout památník knížete Karla Egona II. z Fürstenbergu v podobě novogotického věžového baldachýnu. Stezka je zakončená vyhlídkou s přístřeškem ve tvaru paraplíčka.

Šibeniční vrch
i
Šibeniční vrch
Autor: Marcela Zenkl

Zimní sporty nejen na horách. Vyrazte na běžky do Mnichovic!

Na procházky nemusíte nutně po svých, poznejte krásu Ladova kraje z běžecké stopy. Za příznivých podmínek je zde pro veřejnost upraveno hned několik běžeckých okruhů. Pro požitkáře bude nejatraktivnější stopa ze Svojetic do Černých Voděrad vedená přes hřeben Voděradských bučin. Sportovci si zase pořádně dají do těla na Šibeničním vrchu vedle Mnichovic, nebo v běžeckém areálu Vávrův Palouk poblíž Senohrab. Oblíbený okruh je také okus dál mezi Velkými Popovicemi a vesničkou Krámský. Tras pro běžkaře je zde zkrátka víc než dost. Pokud dostatečně nenasněžilo a místo sněhu byste jeli spíše po kamenech, tak nezoufejte, v okolí je spousta možností i pro pěší turistiku.

Blanický rytíř
i
 Naučná stezka S rytířem na Blaník
Autor: Kraj blanických rytířů

Probuďte blanické rytíře ze zimního spánku

Velký Blaník je známým turistickým cílem. Málokdo však ví, že rozhledna tyčící se na jeho vrcholu je otevřená i v zimě. Navštivte místo opředené mnoha legendami a vychutnejte si panoramatický výhled na zamrzlou krajinu České Sibiře. Častým výchozím bodem na Blaník je obec Louňovice pod Blaníkem, kde můžete ochutnat pivo z místního Podblanického pivovaru Špácal. Na vrchol se dostanete i z vesnice Kondrac, ve které za návštěvu stojí farní muzeum a Dům přírody Blaníku na úpatí hory.

Neméně zajímavým je také Malý Blaník, nacházející se nedaleko přes údolí. Obzvlášť v zimě se zde odkrývá mnoho výhledů skrz opadané stromy. Po cestě na vrchol minete zříceninu kaple sv. Máří Magdalény nebo Thorovo kladivo.

Tepfactor
i
Tepfactor
Autor: Tepfactor

Když je venku počasí, že by ani psa nevyhnal

Žádný sníh, vlezlá zima nebo studený vítr. Zkrátka počasí, které nemá snad nikdo rád. To však neznamená, že musíte strávit celý den doma pod peřinou. Užijte si spoustu zábavy a adrenalinu, aniž byste měli šálu omotanou kolem krku a na hlavě teplého kulicha.

Zažijte na vlastní kůži týmovou hru TEPfactor v Chotilsku, kde na vás v zákoutích pirátské jeskyně čeká 25 úkolů. Vezměte s sebou přátele a vydejte se vstříc dobrodružství, které prověří vaši zručnost, sílu, logiku i trpělivost. Pro opravdové hráče, kteří zdolají všechny úkoly, je připravena truhlice s pirátským pokladem!

Ani milovníci vody nemusí čekat, až se počasí umoudří a sluníčko začne příjemně hřát. Aquapalace Praha je teplo po celý rok. Největší zábavní aquapark ve střední Evropě se nachází v Čestlicích a pod jeho střechou najdete Vodní svět, luxusní SPA & Wellness centrum, Fitness, celou řadu restaurací i hotel.

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články