Go to content
Šibeniční Vrch

Počasí

Středa 12.06.

17 ° C

Čtvrtek 13.06.

14 ° C

Pátek 14.06.

17 ° C

Šibeniční Vrch

Šibeniční vrch v srdci Ladova kraje nabízí bohaté sportovní a společenské vyžití v zimě i v létě. Láká i na lyžování. Ubytovat se tu dá ve srubovém hotelu nebo ve stylových roubenkách.

Ve sportovním areálu Šibeniční vrch myslí jak na zdatné sportovce, tak na své malé návštěvníky. Například sjezdovky jsou pojmenovány velmi kreativně a hravě – Bobeš, Mikeš a Pašík, tedy podle pohádkových postaviček, které zná každé malé dítě i milovník našeho slavného umělce Josefa Lady. Je tomu tak proto, že se rekreační centrum nachází v obci Mnichovice nedaleko vsi Hrusice, v níž malíř a spisovatel pobýval a kde byl v jeho bývalé vile zřízen jemu věnovaný památník.

Na děti je brán zřetel také v dalších ohledech – funguje zde lyžařská škola a půjčovna se zaměřením na dětský sortiment. Mezi další sportovní aktivity, které si zde můžete užívat, patří: tenis, squash, bowling, ping-pong, plážový volejbal nebo jízda na kole.

Ubytování ve stylu hřejivé horské estetiky je poskytováno buď v hotelových pokojích v největším srubu v Evropě, nebo v útulných dřevěných roubenkách. V teplejším období je možné využít také kemp. Dokonce i občerstvení si tu vychutnáte v příjemném horském duchu – ve srubové restauraci s bohatou nabídkou lahodných pokrmů.

Zajímavost

Odkud se vzal tak děsivý název, když se vrch nachází v líbezném a malebném kraji? Jméno pochází už z roku 1484, kdy byly Mnichovice povýšeny na město s právem hrdelním – na svahu bylo zřízeno popraviště a kat zde vykonával popravy. Poté se místu začalo říkat „Šibeničky“ a to už byl jen krůček k nyní používanému názvu.

Turistická trasa, Šibeniční Vrch

Kontakty

Adresa:

Šibeniční vrch, horský areál Šibenička 808 251 64 Mnichovice

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 323 640 975

Přejít na web

Parkování je možné pro hosty Šibeničního vrchu přímo v areálu.
Parkoviště

Parkoviště

Přístup do restaurace, rekreačního centra a do roubenek je bezbariérový. Přístup do hotelových pokojů je bariérový. Bezbariérové toalety jsou v zadní části srubu u dětského brouzdaliště.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

V areálu je v provozu restaurace. V zimní sezóně funguje i kiosek pod sjezdovkou.
Občerstvení

Občerstvení

Děti si mohou vyhrát v brouzdališti, na dětském hřišti s lanovkou nebo na kozí farmě.
Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

Mazlíčci jsou v areálu Šibeničního vrchu vítáni.
Mazlíčci

Mazlíčci

U vchodu do areálu jsou k dispozici stojany na kola. Kolem Šibeničního vrchu vede Šibenice SINGL-TRAIL. Trasa dlouhá 2 km vás zavede na popraviště, k houpačce, na slalom a projedete několika přírodními biotopy.
Cyklisté

Cyklisté

Pro hotelové hosty a návštěvníky restaurace a sportovního areálu jsou k dispozici v hlavním srubu toalety. Bezbariérové toalety jsou v zadní části srubu u dětského brouzdaliště.
WC

WC

Mohlo by vás zajímat