Go to content
Expozice Pod vodou i nad vodou

Inspirace

Náš výběr březnových akcí ve středních Čechách

29. 2. 2024

Hola, hola, jaro volá! A s ním klepe na dveře březen, který přináší další nálož tipů, kam vyrazit nejen za velikonoční veselicí! Pohodlně se usaďte a užijte si vaši pravidelnou dávku inspirace ze středních Čech.

Hned ze startu měsíce oslavujeme jedno krásné jubileum! Jeden z největších hudebních géniů, Bedřich Smetana, slaví 200 let od svého narození. V rámci oslav se konají po celé republice koncerty klasické hudby. Těšit se můžete nejen na Smetanovy árie, ale i na oslavy roku české hudby.

Že není klasika nic pro vás? Kalendář máme napěchovaný i populární hudbou. Střední Čechy roztančí a rozezpívají kapely Jelen, Wohnouti, Mig 21 či Brutus a Jarek Nohavica. Až z daleké Moravy dorazí punková písničkářka Mucha.

Srdce kulturní dušinky zaplesá i v březnu. Největším lákadlem je výstava manželů Švankmajerových v GASK – Galerii Středočeského kraje. Výstavy si užijí i rodiny s dětmi, a to třeba v Roztokách u Prahy, v Mladé Boleslavi nebo na Kladně.

Že divadelní prkna znamenají svět je dávno známé. Ať už si vyberete představení z pera slavného Molière nebo standup comedy, rozhodně nesáhnete vedle!

Velikonoce ve středních Čechách aneb kam se vydat za tradiční veselicí? Co třeba na středověký hrad Křivoklát, do hornického dolu nebo do rodinné sklárny? Za těmi pravými křesťanskými oslavami vyrazte na jedno z nejkrásnějších poutních míst v Čechách, na Svatou Horu v Příbrami.

Pořád toho máte málo? Zavítejte třeba do Kraje blanických rytířů na znovuotevření parazoo po zimní sezoně, nebo si zasportujte pro dobrou věc v rámci akce Běhej bojiště Jankov. Čekají na vás i komentované prohlídky okolím Tetína, Sázavy a spousta dalšího. Stačí si vybrat!


Podobné články