Go to content
Zdravý nemocný

Zdravý nemocný

Hudební a divadelní akce 05.03.2024 19:00

Cena:

150 Kč

Místo konání:

Ješutovo náměstí 14

Adresa:

Bystřice

Region:

Posázaví

Přejít na web akce

Popis akce

Město Bystřice a Městské kulturní informační centrum Bystřice vás zvou na slavnou Moliérovu komedii Zdravý nemocný v podání Komorního studia ÁČKO.

Molièrova komedie Zdravý nemocný přináší úsměvný pohled do světa věčného hypochondra Argana, na kterého ustavičně doráží všechny ženy z jeho domácnosti, ať už je to manželka, dcera i služka. Vtipně psané dialogy baví situacemi, ve kterých je ale i notná dávka lidskosti. Autor se zároveň vysmívá tomu, jak sám píše: „co je v lékařství opravdu směšného“. Je ironií osudu, že jde o Molièrovu poslední hru. Po skončení třetí reprízy, ve které on sám hrál Argana, omdlel a ještě týž večer zemřel. Některé postavy a fráze z jeho her jsou však natolik známé, že zlidověly a přešly i do běžné řeči.

Režie hudebně-dramatické adaptace ikonické komedie se ujal jeden ze zakladatelů ÁČKA Miroslav Dvořák, který se tak po řadě let vrací do benešovského divadla. Do hlavní role Argana obsadil Františka Paluše st., v roli jeho manželky se objeví Ivana Pallová a v dalších rolí pak Kateřina Gutová, Dagmar Nádvorníková, Zdeněk Pravda a Josef Brabec.

Mapa