Go to content
Nový rok, Silvestr

Buďte v obraze

Netradiční silvestr a Nový rok na čerstvém vzduchu

18. 12. 2023

Přemýšlíte, jak letos prožít netradičního silvestra a Nový rok? Inspirujte se a užijte si sváteční dny pěkně na čerstvém vzduchu na vlně klidu, pohody, protažení těla i poznání.

Nejen ve středních Čechách panuje poslední den roku a první den roku nového slavnostní atmosféra. Nenechte si ji ničím rušit, ať už jsou vám bližší bujaré velkorysé oslavy anebo raději preferujete rozloučení se starým rokem v úzkém kruhu nejbližších. Přinášíme vám několik tipů, kde můžete slavnostní dny strávit netradičně a zároveň pěkně na čerstvém vzduchu.

Odpočítávání už odpoledne, anebo preferujete výhledy?

První tip je pro nedočkavce. Napadlo by vás, že byste mohli mít za sebou silvestrovskou oslavu, ještě než se setmí? Zajeďte si na ni na zámek Loučeň na Nymbursku. Již po jedenácté se tam uskuteční akce s názvem Silvestr v jednu. Při netradiční zámecké oslavě pomyslně navštívíte tři na hony vzdálené země a spolu s nimi přivítáte příchod roku 2024 v okamžiku, kdy u nich nastává půlnoc.

Nenechte si ujít ani prohlídky zámku, ve kterém stále probíhá oblíbená výstava Příběh vánočního stromečku. Otevřen je i zdejší unikátní park s labyrinty. Občerstvení je rovněž zajištěno.

Proč si na poslední den v roce naplánovat jako cíl výletu Podblanicko? Protože právě 31. prosince se na kopci Paseka u Trhového Štěpánova slavnostně otevírá nová rozhledna Na Pasece. Nabídne nevšední výhled na okolní krásnou krajinu. Auto klidně nechte doma, z Vlašimi bude na místo vypraven dokonce speciální vlak.

Slavnostní atmosféru a kouzlo novoty tu sice nejsilněji ucítíte pouze na Silvestra, ovšem pokud se na Paseku nedostanete, nevěšte hlavu. Rozhledna zůstane nadále otevřena celoročně a zdarma. Naplánujte si výlet!

Kam vyrazit za kulturou? Do příbramského Divadla Antonína Dvořáka na Silvestr nanečisto.

Jak na Nový rok…

Však to znáte: jak na Nový rok, tak po celý rok! Chcete výletovat a poznávat střední Čechy? Začněte s tím už první den v roce 2024. A to i pokud jste to se silvestrovskou oslavou trochu protáhli – nic vás totiž nepostaví na nohy tak spolehlivě jako procházka na čerstvém vzduchu.

Udělejte si výlet do zelčínského zooparku, kde se chystá novoroční stezka s úkoly pro malé i velké. Nový rok tak začnete pohlazením a nakrmením zvířátek, což dokáže vykouzlit parádní úsměv na tváři. Vedena tu budou i kolečka na koních pro děti a také komentované prohlídky zooparku s průvodcem.

Chcete si dát víc do těla? Projděte si jednu z nejstarších značených turistických tras v České republice – červeně značenou Cestu Vojty Náprstka. Tradiční pochod vedený po turistické značce začíná v Berouně a pokračuje přes Svatého Jana pod Skalou a Bubovické vodopády až do Karlštejna. Pro ty, kteří by si trasu chtěli ulehčit, bude k dispozici i její jednodušší varianta. Pochod se řadí do celostátní turistické akce Novoroční čtyřlístek.

Pro všechny účastníky pochodu je připraven milý bonus – ve dnech 1. a 2. ledna získají vstupenku do berounského Muzea Českého krasu za symbolickou jednu korunu.

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články