Go to content
Zámek Poděbrady

Novoroční šlapanda

Sportovní akce 01.01.2024 00:00

Cena:

Startovné 30/20 Kč

Místo konání:

Poděbrady

Adresa:

Start pochodu: nádraží Poděbrady

Telefon:

+420 724 219 084

Region:

Pojizeří a Polabí

Přejít na web akce

Popis akce

Novoroční pochod spojený se sbírkou na trasy pro vozíčkáře. Klub českých turistů Poděbrady zve všechny příznivce zdravého pohybu na 43. ročník veřejného pochodu „Novoroční šlapanda“ pořádaného s podporou města. Na startu jste očekáváni  1. ledna 2024 na nádraží Poděbrady ve 12.30 – 14.00, kontrola s diplomy a odměnami pro účastníky je v restauraci na soutoku Labe a Cidliny. Délka trasy tam a zpět je 10 km.

K zimní pohodové procházce vás zve upravený lázeňský park, dále si můžete prohlédnout pomník krále Jiřího a zámek, promenádou kolem Labe pak dojdete k soutoku Labe s Cidlinou. Zpáteční cestu můžete spojit s exkurzí do záchranné stanice handicapovaných živočichů Huslík. Na závěr vás k posezení očekávají útulné kavárničky a cukrárny v centru města.

V rámci turistické akce se můžete opět zapojit do celostátní sbírky Klubu českých turistů Novoroční čtyřlístek. Výtěžek sbírky je přednostně určen na zřizování tras pro vozíčkáře. Účastníci minulého ročníku „Šlapandy“ přispěli částkou 3002,- Kč a celostátně vybral „Čtyřlístek“ na 74 akcích 390 000 korun. Část těchto prostředků chce Klub českých turistů nyní použít ve spolupráci s městem k vyznačení vozíčkářské trasy v Poděbradech.

Přijďte podpořit dobrou věc a současně udělat i něco pro své zdraví. K účasti vás zve KČT Poděbrady. Bližší údaje najdete na webové stránce.

Mapa