Go to content
Park Mirakulum

Buďte v obraze

Kopec zábavy aneb výlety nejen za vysvědčení

26. 6. 2023

Vysvědčení je událost, která si žádá pořádnou oslavu! Kam děti vzít? Do zábavních parků. Máme pro vás několik tipů, kam do nich vyrazit, a ranec dalších nápadů k tomu. Radostné jiskřičky v očích jsou zaručeny!

Malé i velké nadchne Mirakulumzem plná her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie. V Mirakulu na vás čeká také lanové centrum, lesní městečko vysoko v korunách stromů, pohádková vesnička, majestátní dřevěný hrad, tajné podzemní chodby, spletité bludiště, malá zoo, obrovské houpačky, trampolíny a mnoho dalšího. Je vám horko? Ve středočeských Milovicích v zábavně-naučném parku mají i Vodní svět. Unikátní vodní dílo přináší nevšední zábavu malým i velký, dovádění pod vodními tryskami jen tak neomrzí. Nechybí veškeré potřebné zázemí. Už se těšíte?

TEPfactor
i
TEPfactor
Autor: TEPfactor

Majaland, Kvantarium a TEPfactor

Už jste byli v Majalandu, pohádkovém světě včelky Máji a největším krytém zábavním parku v Čechách? Mezi tematickými atrakcemi v Tuchoměřicích u Prahy objevíte také impozantní 220 metrů dlouhou horskou dráhu, na které závratnou rychlostí profrčíte územím Vikinga Vika.

Nudit se rozhodně nebudete v Kvantariu v Benešově. Největší a také nejmodernější svět sci-fi a virtuální reality u nás nabízí unikátní možnost navštívit světovou přehlídku moderních technologií v bezpočtu zábavních sektorů. Jste připraveni na cestu do vesmíru či pod mořskou hladinu, na expedici do safari, do ulic světových metropolí nebo na let horkovzdušným balonem nad divokou přírodou?

Tip pro starší? V Červeném Újezdě se nabízí legendární retro arkádová herna ArcadeHry. Vyzkoušejte si hry z odlišných dekád vývoje hracích automatů.

Kdo by nechtěl získat truhlu s pirátským pokladem? Jenže abyste si úlovku skutečně vážili, musíte si ho zasloužit. V TEPfactoru v Chotilsku u Slapské přehrady moc dobře vědí, jak důležité je posilovat týmového ducha. Váš rodinný tým si v zákoutí pirátské jeskyně prověří svoji vytrvalost, vynalézavost, odvahu i trpělivost při plnění zapeklitých, ale zábavných úkolů.

Elektrolodičky Monínec
i
Elektrolodičky Monínec
Autor: Areál Monínec

Zábava a letní osvěžení, zvířátka jako bonus

Kopec zábavy si užijete na Monínci poblíž města Sedlec-Prčice, v krásném kraji oblasti Toulava. V Aktivity parku Monínec se těšte i na zaručené osvěžení: na maxiskluzavce dlouhé neuvěřitelných 100 metrů si užijete adrenalin i ochlazení v jednom. Navíc tu mají obří kuličkovou dráhu, zapůjčit si můžete elektrokola a horské koloběžky anebo – světe div se – elektrolodičky. Na kulatých plavidlech můžete na Pilském rybníce uspořádat klidně i vodní bitvu, loďky jsou totiž vybaveny vodní pistolí. Na jednu se vejde dvoučlenná posádka. Až se vyřádíte v lanovém parku, dopřejte si relaxaci a další osvěžení ve zdejším přírodním koupališti, kde si můžete zajezdit i na paddleboardu či na voru.

Když jsme u vody, co takhle Aquapalace Praha? Zábavná a osvěžující klasika za vysvědčení nikdy nezklame.

Výlety za zvířátky neomrzí, zvlášť když potkáte zvířata z celého světa. Ve Farmparku Soběhrdy se vedle vás budou procházet velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a dalších skoro 250 zvířat. A co víc? V létě oceníte zdejší atrakce jako vodní svět, kropítko a plovoucí kruhy. V provozu jsou každý den. Až si budete chtít odpočinout, není nic jednoduššího než vyzkoušet zdejší plovoucí mola, houpací sítě a opalovací louky. Užijete si jízdu vláčkem, traktůrkem i na kolotoči anebo se pohoupejte lodi Kubík. Lákavé je hranolkoviště, lanová houpačka a lanové hřiště, mraveniště, pískoviště, skákací hrad, myší hřiště, trampolíny a mnoho dalšího. Prázdniny mohou začít!

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Prozkoumat