Go to content
ŠKODA muzeum Mladá Boleslav

Počasí

Středa 08.02.

-6 ° C

Čtvrtek 09.02.

-2 ° C

Pátek 10.02.

0 ° C

ŠKODA Muzeum

Mladoboleslavské ŠKODA Muzeum je moderně koncipovanou výkladní skříní značky a zve k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy a světem automobilů.

Užijte si razantní jízdu historií automobilky ŠKODA AUTO, na jejíž trase uvidíte automobily a filmy, poznáte současníky a dokumenty uspořádané na více než 1800 m² výstavní plochy. Kde? Přímo v historických výrobních halách automobilky. Muzeum se může pochlubit také novým multifunkčním sálem „Laurin & Klement Forum“ a moderním Café/Restaurantem VÁCLAV.

Provoz muzea v nových prostorách – v nejstarší části závodu na Třídě Václava Klementa – byl zahájen při stém výročí automobilky roku 1995. Původní komplex budov z přelomu 19. a 20. století byl účelně uzpůsoben potřebám muzea. V roce 2012 muzeum prošlo celkovou rekonstrukcí a jeho interiéry a expozice byly omlazeny. Spolu s tím získalo i svůj současný název ŠKODA Muzeum.

Na co se můžete těšit ve stálé expozici? Její hlavní obsahovou myšlenku tvoří souzvuk Tradice, Evoluce a Preciznost. Poznáte tři světy plné zážitků s mimořádným akcentem na vše napínavé, poučné a překvapivé. Jako červená nit se expozicí vine směs automobilů a příběhů, inscenovaná multimediálně a interaktivně. Návštěvník má široké možnosti volby od prostého prohlížení vozů a exponátů přes prohlížení obrázků a filmů až po hlubší četbu – flexibilita je jednou z hlavních charakteristik muzea.

Kromě toho se v muzeu pořádá řada zajímavých dočasných výstav i jednorázových nebo opakujících se oblíbených akcí. Muzeum je stále v pohybu. Rozmanité exponáty se v průběhu roku obměňují. Kromě prohlídek v mnoha jazycích jsou nabízeny i doplňkové služby například pro skupiny nebo pro děti. Návštěva muzea se dá rozšířit o prohlídku přilehlých současných výrobních provozů. Užijte si fascinující cestu historií (i současností) automobilů!

Víte, že…

Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi založili společný podnik už v roce 1895? ŠKODA tak patří k nejstarším automobilovým značkám na světě. Příběh dvou podnikavých mužů muzeum oživilo na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se automobily vyráběly až do roku 1928.

ŠKODA muzeum Mladá Boleslav

Kontakty

Adresa:

tř. Václava Klementa 294, 293 01 Mladá Boleslav

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 326 831 134

Přejít na web

Parkování je pro návštěvníky zajištěno zdarma na vyhrazených parkovištích ŠKODA Muzea. Vozíčkářům je vyhrazeno parkovací místo co nejblíže budově muzea.
Parkoviště

Parkoviště

Vozíčkáři i lidé se zrakovým znevýhodněním jsou ve ŠKODA Muzeu vítáni. Hlavní vstup do muzea je bezbariérový, avšak s mírným stoupavým sklonem. Invalidní vozík je k zapůjčení na recepci muzea. Na recepci muzea jsou k dispozici sešity ve zvětšeném černotisku, které obsahují krátký text o zakladatelích automobilky a popis 10 vozů. V expoziční části „Evoluce“ je pak zrakově postiženým umožněno tyto vozy a busty zakladatelů vnímat hmatově.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. odstrkovadla v podobě vozů ŠKODA, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky, shlédnout mohou i film Krtek a autíčko atd.
Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

WC je součástí ŠKODA Muzea.
WC

WC

Mohlo by vás zajímat