Go to content
Škoda muzeum Mladá Boleslav

Počasí

Úterý 23.04.

6 ° C

Středa 24.04.

8 ° C

Čtvrtek 25.04.

6 ° C

Škoda Muzeum

Mladoboleslavské Škoda Muzeum je moderně koncipovanou výkladní skříní značky, která zve návštěvníky k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy.

Zažijte jízdu historií automobilky Škoda Auto, na jejíž trase uvidíte automobily, tematické filmy, poznáte současníky a prozkoumáte dokumenty vystavené na více než 1 800 m2 výstavní plochy. Kde? Přímo v historických výrobních halách automobilky.  

Na co se můžete těšit ve stálé expozici? Její hlavní obsahovou myšlenku tvoří souzvuk Tradice, Evoluce a Preciznost. Poznejte tři světy plné zážitků s mimořádným akcentem na vše napínavé, poučné a překvapivé. Jako červená nit se expozicí vine směs automobilů a příběhů, inscenovaná multimediálně a interaktivně. Bude jen na vás, jestli si budete prohlížet vozy a exponáty, obrázky a filmy, anebo se pustíte do hlubší četby. 

  • Zajímavost: Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi založili společný podnik už v roce 1895. Škoda tak patří k nejstarším automobilovým značkám na světě. Příběh dvou podnikavých mužů muzeum oživilo na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, kde se automobily vyráběly až do roku 1928. 

Muzeum je stále v pohybu. Pořádá spoustu dočasných výstav i jednorázových nebo opakujících se akcí. Rozmanité exponáty se v průběhu roku obměňují. Kromě prohlídek v mnoha jazycích jsou nabízeny i doplňkové služby například pro skupiny nebo pro děti. Návštěva muzea se dá rozšířit také o prohlídku přilehlých současných výrobních provozů. Užijete si fascinující cestu historií (i současností) automobilů. 

  • Tip pro vás: Muzeum se může pochlubit novým multifunkčním sálem „Laurin & Klement Forum“ a také moderním Café/Restaurantem VÁCLAV – udělejte si při prohlídce příjemnou pauzu. 
Kam dál?

Prohlídkou Škoda Muzea ale návštěva Mladé Boleslavi končit nemusí. Vyzkoušet si letecké a pilotní simulátory se vydejte do Leteckého muzea Metoděje Vlacha, které najdete přímo u letiště. Součástí je také kavárna, odkud můžete pozorovat přistávající i vzlétající malá letadla. Nebo se vydejte na hrad, kde sídlí Muzeum Mladoboleslavska. Žádný z turistických cílů Mladé Boleslavi vám neunikne, vydáte-li se po Metalové stezce. Informační panely s audio spoty v několika jazycích jsou ozdobeny kovovými prvky, a tak je snadno najdete. 

ŠKODA muzeum Mladá Boleslav

Kontakty

Adresa:

tř. Václava Klementa 294, 293 01 Mladá Boleslav

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 326 831 134

Přejít na web

Parkování je pro návštěvníky zajištěno zdarma na vyhrazených parkovištích ŠKODA Muzea. Vozíčkářům je vyhrazeno parkovací místo co nejblíže budově muzea.
Parkoviště

Parkoviště

Vozíčkáři i lidé se zrakovým znevýhodněním jsou ve ŠKODA Muzeu vítáni. Hlavní vstup do muzea je bezbariérový, avšak s mírným stoupavým sklonem. Invalidní vozík je k zapůjčení na recepci muzea. Na recepci muzea jsou k dispozici sešity ve zvětšeném černotisku, které obsahují krátký text o zakladatelích automobilky a popis 10 vozů. V expoziční části „Evoluce“ je pak zrakově postiženým umožněno tyto vozy a busty zakladatelů vnímat hmatově.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

V expozici na děti čekají zábavné prvky, např. odstrkovadla v podobě vozů ŠKODA, v technické galerii pak funkční model klikové hřídele, v čítárně jsou k prolistování dětské knížky, shlédnout mohou i film Krtek a autíčko atd.
Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

WC je součástí ŠKODA Muzea.
WC

WC

Mohlo by vás zajímat