Go to content
Sportovně-rekreační areál Vrchbělá, cyklo, rodina s dětmi

Počasí

Čtvrtek 18.07.

23 ° C

Pátek 19.07.

24 ° C

Sobota 20.07.

25 ° C

Sportovně rekreační areál Vrchbělá

Zážitky z Vrchbělé potěší celou rodinu. Areál si zamilují malí i velcí. Nabízí jak aktivní odpočinek, tak zasloužený relax a spoustu zábavy v obklopení malebnou českou krajinou.

Víkend či prázdniny strávené aktivním odpočinkem, relaxací, hrami i poznáváním se řadí mezi zážitky, na které se nezapomíná. Vychutnejte si dovolenou při jízdě na kole, kolečkových bruslích, při procházkách malebnou přírodou nebo při hrách na dětském hřišti. Pokud si troufnete prověřit svoji odvahu, navštivte rozlehlé lanové centrum. Nic nepotěší víc než pozorování místních zvířat v minizoo.

Pokud toužíte po delším oddechu a pouze krátká jednodenní přestávka v běžném shonu nestačí, dopřejte si několikadenní pobyt v tříhvězdičkovém Hotelu Relax nebo v přilehlém kempu. V místní restauraci si vyberete z rozmanité nabídky obědů i večeří.

Areál se pyšní dvěma udržovanými drahami vhodnými pro jízdu na kolečkových bruslích a kolech, obě jsou vzájemně propojené. Přidanou hodnotou je nádherná okolní krajina Podralska, která sportovním výkonům tvoří ideální kulisu.

Pro dobrodružné a odvážné povahy nabízí Vrchbělá jedinečné vyžití v lanovém centru tvořeném z dřevěných kůlů o výšce 13 a 16 metrů. Pro malé návštěvníky je připraveno dětské centrum. S bohatstvím české historie se děti seznámí při hrách na replikách hradů Bezděz, Zvířetice a Ralsko. Další atrakcí je hřiště s množstvím prolézaček houpaček, s kolotočem, lanovkou, pískovištěm, palisádovým bludištěm a dvěma trampolínami.

Protože škola hrou je tou nejlepší variantou, jak se vzdělávat, ve Vrchbělé si přečtete mnoho informací na stanovištích podél naučné stezky. Každé se věnuje jinému tématu.

Svůj pobyt si můžete zpestřit procházkou k nedaleké rozhledně, ze které nejlépe oceníte malebnost i divokost zdejší okolní přírody, a následně se potěšit při návštěvě minizoo. Obdivovat v ní budete klid a vyrovnanost ovcí, pyšnou eleganci pávů i exotický vzhled pštrosů Emu hnědých. Na vlastní oči uvidíte kozu kamerunskou, holandskou i českou krátkosrstou.

Víte, že…

Projekt Vrchbělá je výjimečný nejen svou širokou nabídkou aktivit, ale také procesem svého vzniku? Areál byl vybudován na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko. Návštěvníky vítá od roku 2016.

Letecký pohled na Sportovně rekreační areál Vrchbělá

Kontakty

Adresa:

Vrchbělá, Bělá pod Bezdězem

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 725 382 266

Přejít na web

Parkoviště j možné přímo v areálu.
Parkoviště

Parkoviště

Do areálu je bezbariérový přístup. Bezbariérové toalety jsou v přízemí Hotelu Relax.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Občerstvení je možné v hotelové restauraci.
Občerstvení

Občerstvení

Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

Toalety jsou pro hosty v přízemi Hotelu Relax.
WC

WC

Cyklisté vítáni!
Cyklisté

Cyklisté

Mohlo by vás zajímat