Go to content
Sjezdovka Monínec

Počasí

Čtvrtek 05.10.

14 ° C

Pátek 06.10.

13 ° C

Sobota 07.10.

13 ° C

TOP

Areál Monínec

V areálu Monínec se můžete ubytovat, najíst, sportovat od rána do večera a dopřát si zasloužený odpočinek, a to po celý rok! To vše v srdci České Sibiře.

Areál najdete na Javorové skále, asi 80 km jižně od Prahy na samém okraji středních Čech nedaleko města Sedlec-Prčice. Okolní prostředí České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Návštěvníci si ovšem zdejší pobyt užijí kdykoliv během celého roku.

Na Monínci se nemusíte hnout z areálu a nudit se nebudete. Budete-li chtít, můžete si však vyrazit do okolí a užít si mnoho výletů na kole, pěšky anebo autem. V létě sportovci ocení hlavně soustu cyklotras v okolním kraji Toulava.

Přímo v areálu vás dostane bikepark s několik trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky a děti. K dispozici je Aktivity park Monínec s atrakcemi jako vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a dalšími. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec.

Na Monínci si užijete lyžovačku za každého počasí, a to díky nejmodernějšímu systému zasněžování v Čechách s možností zasněžovat i při teplotách nad nulou, kterým areál disponuje. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. V areálu si užijete i zimní atrakce jako snowtubing, sáňkování a bobování, v jeho okolí můžete vyrazit na pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 km.

Areál nabízí hotelové ubytování i ubytování v soukromí, v chatě s přátelskými cenami i v apartmánech. Snídaně, obědy i večeře přitom zajišťuje vyhlášená restaurace přímo v hotelu. Na snídami, oběd i večeři si můžete zajít do místní vyhlášené restaurace přímo v hotelu, pro občerstvení během lyžování si skočte do samoobslužné restaurace alpského typu M2 na úpatí sjezdovky.

Víte, že…

Mnoho návštěvníků jezdí na Monínec také za golfem? Užít si ho lze na nedalekém hřišti Čertovo břemeno.

Kontakty

Adresa:

Moninec 7, 257 91 Sedlec-Prčice

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 314 004 539

Přejít na web

Mohlo by vás zajímat