Go to content
Historická kašna na Komenského náměstí ve městě Votice

Počasí

Čtvrtek 18.04.

8 ° C

Pátek 19.04.

6 ° C

Sobota 20.04.

5 ° C

Klášter Votice

Františkánský klášter ve Voticích zve na komentované prohlídky i do expozic. Seznámíte se s historií města a celého kraje, prohlédnete si panenky, kočárky i mnoho výstav stálých i sezónních.

Podle legendy byl klášter založen tam, kde jelen složil paroží. Právě tam ho slíbil postavit majitel Votic, hrabě Sezima z Vrtby, dá-li mu Bůh syna. Se stavbou se začalo roku 1627, později přibyl i klášterní kostel.

Klášter sv. Františka z Assisi ve Voticích nabízí komentované prohlídky, seznamující s historií kláštera a životem františkánů. Nahlédnete do mnišské cely, do domácí kaple, bývalé klášterní knihovny i do refektáře s jedinečnou štukovou výzdobou.

Součástí kláštera je také Vlastivědné muzeum. Seznámí vás s historií města i celého Voticka coby zemědělského a řemeslného kraje. V chodbě muzea si v galerii prohlédnete díla regionálních umělců a zrestaurované věžní hodiny z Popovic, Jankova a Votic.

V další neobvyklé zajímavé expozici je vystaveno na 70 kočárků, vyrobených od roku 1900, a na 200 panenek. Některé vypadají takřka jako živá miminka.

Prozkoumávání kláštera ještě nekončí. Dnes jsou jeho součástí galerie vystavující obrazy Vladislava Kasky a Galerie sv. Františka z Assisi. Navíc se tu pořádají zajímavé sezónní výstavy. Osudy soukromých zemědělců během násilné kolektivizace českého venkova přibližuje stálá expozice Ve jménu šťastných zítřků! Kolektivizace na Voticku.

Víte, že…

Klášter je jednou z nejvýznamnějších staveb ve Voticích? Město jeho objekt zakoupilo po dlouhé a bouřlivé diskusi v roce 2012. V té době již nebyl využívaný a chátral. Křídlo přiléhající ke kostelu je majetkem místní římskokatolické farnosti, městu patří ostatní tři.

Historická kašna na Komenského náměstí ve městě Votice

Kontakty

Adresa:

Klášter sv. Františka z Assisi, Klášterní 1, 259 01 Votice

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 775 683 394

Přejít na web

Přímo pod klášterem je parkování zdarma. Na kruhovém objezdu u Penny Marketu odbočte směrem ke klášteru a hned za kruhovým objezdem vlevo je vjezd na parkoviště.
Parkoviště

Parkoviště

Mohlo by vás zajímat