Go to content
Městské lázně Mšeno

Buďte v obraze

Radovánky na koupališti: osvěžení na dosah ruky

17. 7. 2023

Osvěžující voda a radovánky na plovárně – zní to jako značka ideál, jak trávit prázdninové teplé dny? Taky že je! Máme pro vás několik osvědčených tipů, kam ve středních Čechách vyrazit na venkovní koupaliště.

Oblékejte plavky a plážovou obuv, nabídka venkovních plováren je pestrá. Na své si přijdou dospělí i děti, kteří z vody nevylezou, i ti, kteří se raději sluní poblíž vodní hladiny na lehátku anebo upřednostňujete plážové sporty? Pro každého tu máme něco.

Aquapalace Čestlice, divoká řeka
i
Aquapalace Čestlice, divoká řeka

Aquaparky máme rádi!

Je vám teplo? Hurá do plavek! Nekonečné osvěžení nabízí největší aquapark v České republice Aquapalace Praha v Čestlicích. Hodiny a hodiny se tu můžete koupat a dovádět. Těšte se na dobrodružství, relaxaci, adrenalin a fůru legrace.

Ani nebudete vědět, kterou ze všech místních atrakcí vyzkoušet jako první – nejdelší tobogán v naší zemi, divokou řeku, mořské vlnobití, spacebowl anebo laserovou show, kterou nikde jinde neuvidíte! Sázkou na jistotu jsou místní tobogány a skluzavky – najezdíte na nich přes 1 km a jízdy, aniž byste jakoukoliv jízdu museli opakovat.

Koupaliště Beroun
i
Koupaliště Beroun

Při aquaparku v Berouně funguje nedávno pěkně a zdařile zrekonstruované venkovní koupaliště, v jehož areálu je i tobogán, kamikadze skluzavka, divoká řeka či travnaté opalovací plochy k odpočinku. Jste ranní ptáčata? V úterý a ve čtvrtek si tu za příznivého počasí užijete i ranní plavání.

Další kopec zábavy a žádoucího osvěžení na vás čeká v aquaparku v Hořovicích. Těšte se na čtyři bazény včetně jednoho pro neplavce s houpací lanem, skluzavkou s ostrůvkem a vodním hřibem. Masážní lůžka, chrliče a vody i dnový vzduchový rošt jsou atrakce, které vás tu jen tak neomrzí. Na své si přijdou malí i velcí.

Aquaparky ve Slaném a v Kladně jsou sice kryté, to se ovšem může náramně hodit ve chvíli, kdy vás překvapí déšť a letní vodní radovánky si přesto nechcete nechat ujít.

Vodní svět, Mirakulum
i
Vodní svět, Mirakulum

Retro koupaliště i Vodní svět – račte vstoupit

Hledáte něco extra? Zajeďte si do městských lázní ve Mšeně – unikátního koupaliště, které je ojedinělým architektonickým dílem ve stylu art deco s jedinečnou atmosférou a patří mezi skutečné skvosty regionu už od rou 1932. Městské lázně jsou místem příjemného odpočinku i osvěžení – voda ze skalního pramene vás stoprocentně zchladí.

Kde dětská srdce zaplesají a ta rodičovská jakbysmet? Ve středočeských Milovicích, kde v zábavně-naučném parku Mirakulum najdete i Vodní svět. Unikátní vodní dílo přináší nevšední zábavu, dovádění pod vodními tryskami jen tak neomrzí. Kromě toho na vás v Mirakulu čeká také lanové centrum, lesní městečko vysoko v korunách stromů, pohádková vesnička, majestátní dřevěný hrad, tajné podzemní chodby, spletité bludiště, malá zoo, obrovské houpačky, trampolíny a mnoho dalšího.

Letní koupaliště Bažantnice Kladno
i
Letní koupaliště Bažantnice Kladno

Kam na letní plovárnu?

Venkovní plavecké i rekreační bazény, dětské bazénky, brouzdaliště, atrakce, rozlehlé travnaté plochy k opalování a odpočinku, hřiště na beach volejbal a další sporty, tobogány, skluzavky, dobré občerstvení… taky už se vidíte někde na koupališti? Nechte se inspirovat.

Co třeba takové koupaliště na Lukách ve Vlašimi? Pro letní koupání, zábavu i sportovní aktivity nabízí toto koupaliště s mnohaletou tradicí výtečné podmínky. Vyzkoušet můžete i koupaliště v Rožmitále pod Třemšínem. Sportovně-rekreační areál s koupalištěm tam najedete u Sadoňského rybníka. K příjemnému koupání na čerstvém vzduchu lákají i koupaliště v Březnici nebo venkovní bazén v Příbrami.

Moderní letní koupaliště v Kralupech na Lobečku je oblíbený letní cíl v lokalitě plné zeleně v klidné části města nedaleko přírodního parku Strachov. Přijďte se seznámit třeba s místním vodním ježkem.

Koupaliště Mladá Boleslav
i
Koupaliště Mladá Boleslav

Letní koupaliště Bažantnice s atypickým tvarem bazénu najdete v krásném zeleném prostředí stejnojmenného kladenského lesoparku v sousedství kročehlavského sídliště, letní koupaliště Sletiště zase v centru unikátního komplexu sportovišť, stále na Kladně. Těšte se do něj na trojskuzavku i pondělní ranní plavání.

Koupaliště Mělník se pyšní nejen vodou, ale i rozsáhlými plochami zeleně se vzrostlými stromy a komplexem bazénů s atrakcemi. Bazén Monínec vás nadchne protiproudem i perličkovou lázní. A co víc? Výhled do okolní krajiny je z něj prostě božský.

Na koupališti v Mladé Boleslavi si na své přijdou všechny věkové kategorie. Letní plovárna nechybí ani kutnohorskému plaveckému bazénu, další najdete v Kolíně, v Čáslavi i v nedalekých Vrdech a na mnoha dalších místech středních Čech.

Biokoupaliště Pilař Votice
i
Biokoupaliště Pilař Votice

Chemie není pro vás? Oceníte biotop!

Tak trochu koupaliště a tak trochu přírodní jezero – to je přírodní koupací biotop. Uměle založené jezírko může mít i řadu bazénových prvků, velká část práce se ale nechává na přírodě. Podstatou biotopu je totiž udržování čisté vody za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů. A v biotopu se dá také koupat – kde?

Koupaliště v Divišově je vlastně zrevitalizovaný, moderní koupací biotop, kde je čisto a veselo. Biokoupaliště Pilař Votice se nachází poblíž rybníku Pilař a nabízí – díky čistotě vody – koupání vhodné i pro alergiky. Nechybí mu příjemné zázemí s bufetem, toaletami a převlékárnou. Líbit se vám bude také u biotopu Jince poblíž Hořovic, u Nového rybníka v Příbrami s nedávno vybudovaným litorálním pásmem anebo v Radotíně kousek od Prahy.

Exkluzivitu nabízejí biotop Maxmilián v zámeckém areálu Loučeň či biotop v areálu Chateau Mcely – oba jsou přístupné výhradně pro ubytované hosty.


Podobné články