Go to content
Skanzen Kouřim, svatohavelské posvícení

Buďte v obraze

Náš výběr říjnových akcí ve středních Čechách

1. 10. 2022

Prožijte říjen inspirativní! Do středních Čech právě v říjnu můžete zavítat za gastronomií i za poznáním. Jak se kdysi žilo na středočeském venkově? Je libo trochu automobilové a letecké techniky? 

Tajímáte se o tradice? Chcete si poslechnout přímo ve středu dění, jak se žilo na českém venkově? Vydejte se do Kouřimi. Užijete si tam nejen speciální podvečerní prohlídku, ale také Svatohavelské posvícení.

Haló haló, nepromeškejte poslední šanci. Putovní festival Ochutnej Evropu míří do finále, nenechte si proto ujít poslední příležitost k jeho návštěvě. Kam to bude?

Zajímá vás technika, především auta a letadla? Zbystřete a naplánujte si výlet do Mladé Boleslavi:

Do Mladé Boleslavi zavítejte také při příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který se celosvětově slaví vždy třetí říjnovou sobotu. Jaký společenský program se chystá? A co dál bude v Mladé Boleslavi?

Protože poznávání otevírá oči, nenechte si ujít výlet do Českého Brodu a spojte ho s komentovanou prohlídkou místního Podlipanského muzea. Ve vícero lidech a s pomocí se to vždycky lépe táhne!

Kde si nejlépe užít prázdniny? Na zámku Loučeň v obklopení čokolády. Anebo vyrazíte na Halloween do Zooparku Zelčín? Na státní svátek 28. 10. se chystá již tradiční Den středočeského kraje. A nejen ten…

Schovejte se před podzimním deštěm a sychravým počasím do výstavních síní. Pospěšte si, některé výstavy už se v nich dlouho neohřejí…

A aby toho nebylo málo… Tak kam vyrazíte?


Podobné články