Go to content
Samhain na zámku Nižbor

Samhain na zámku Nižbor

Historické a vojenské akce 22.10.2022 12:00 - 20:30

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Zámek Nižbor

Adresa:

Na Zámku 260, 267 05 Nižbor

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Přijďte si na nižborský zámek užít oslavy jednoho z nejdůležitějších mezníků keltského roku .

Na konec října a začátek listopadu připadá jeden z nejvýznamnějších keltských svátků, Samhain. Pohanský Nový rok je svátkem ohně a očistných rituálů a zároveň jedinou nocí v roce, kdy se stírají hranice mezi světem živých a mrtvých. Stejně tak se jedná o rozloučení s podzimem a přípravu na nejtemnější období roku – zimu.

Svátek Samhain je základem po evropské Dušičky a americký Halloween. Ačkoliv se každý z těchto svátků slaví trochu jinak, všechny tři vzdávají úctu našim předkům, kteří tu s námi již nejsou.

Oslavy Samhainu se budou konat předposlední říjnovou sobotu na zámku v Nižboru. Mezi řemeslně dovednými Kelty můžete spolu se svými potomky i přáteli strávit příjemné odpoledne plné hudby, her a poučení na nádvoří zámku.

Od pravého poledne se můžete těšit na skvělá hudební vystoupení, jež doprovodí ukázkou a výukou irského tance a stepu pražská skupina GALL-tír. K vidění budou také vybraná keltská řemesla – ražba mincí, kováři, tkaní, výroba šperků a nástrojů denní potřeby. Pro malé návštěvníky bude připraveno mnoho zajímavých her a dovedností. Chybět nebude ani každoročně velmi oblíbená archeodílna vedená zkušenými archeology.

Po celou dobu konání akce bude otevřeno Informační centrum keltské kultury a nová přilehlá výstava Klenoty středočeského pravěku.

Mapa