Go to content
Zoo Chleby

Počasí

Čtvrtek 18.07.

19 ° C

Pátek 19.07.

24 ° C

Sobota 20.07.

25 ° C

Zoo Chleby

Láká vás exotika? Prohlédněte si atraktivní exotické druhy zvířat ve vůbec první porevoluční nestátní oficiální zoologické zahradě v České republice. V roce 1997 se jí stala Zoo Chleby nedaleko Nymburka.

Seznamte se s domácími i exotickými zvířaty hravě. Zoo Chleby je nejstarší a jedinou zoologickou zahradou středních Čech. V první porevoluční nestátní zoo se nemusíte spokojit s procházkami mezi výběhy. Netradiční zážitky si odsud odnesete díky celé řadě programů a speciálních nabídek. 

Dohromady je v Zoo Chleby k vidění přes 420 zvířat ve zhruba 120 druzích a o všechny se tu starají obětavě a s láskou. Jako návštěvníci budete mít možnost prohlédnout si je opravdu zblízka, zoologická zahrada je velmi kontaktní. Zastoupeny jsou všechny skupiny zvířat od nejpočetnějších savců a ptáků, přes plazy a obojživelníky až po ryby a bezobratlé ze všech kontinentů kromě Antarktidy.  

  • Zajímavost: Prohlédněte si místní unikátní lemury, kterým se říká oblečené nebo také pětibarvé opice. V současné době jsou nejvzácnějším zvířetem v evropských zoo i nejkrásnějším primátem planety. V Chlebech se je podařilo odchovat i rozmnožovat.  

Zoologická zahrada se neustále vyvíjí a mění, ani opakované návštěvy vás tedy nepřestanou bavit. Jak by mohly, když zoo je k návštěvníkům skutečně přívětivá a vždy v ní vládne přátelská až rodinná atmosféra. Potěší vás i velké množství rostlin včetně mnoha druhů bambusů, děti ocení místní dřevěné hřiště s hrady. Poslední velkou novinkou je otevření rozlehlého pavilonu lvů. Nové edukační prvky návštěvu zoologické zahrady zpestří a zároveň poskytnou spoustu zajímavých informací nejen ze života lvů.  

  • Tip pro vás: Nenechte si ujít komentované prohlídky, výukové programy a další akce, které se tu hojně pořádají. V nabídce jsou zooprázdniny i nocování v zoo. Po celý rok je z čeho vybírat.  

Zvířata si dovolenou neberou, a proto je Zoo Chleby otevřena 365 dní v roce.

Kam dál?

Celoročně můžete navštívit také nedaleký zámek Loučeň s labyrintáriem, kde se pořádá mnoho tematických akcí. Kdykoliv během roku se dají obdivovat také expozice v Dobrovických muzeích, které vás seznámí s historií českého cukrovarnictví i lihovarnictvím a řepařstvím. S dětmi se od jara do podzimu vydejte do nedalekého Parku Mirakulum v Milovicích. 

Mohlo by vás zajímat