Go to content
Chateau Mcely

Buďte v obraze

Valentýn na vlně pohody – kde si užít (za)milovaný odpočinek?

29. 1. 2024

Blíží se Valentýn – svátek (nejen) všech zamilovaných. Mezi tradiční dárky jako je čokoláda, květina či luxusní večeře zařaďte letos romantický pobyt na nevšedním místě.

Udělejte si zamilovaný výlet za odpočinkem, romantikou i klidem přírody do středních Čech. Jen kousek za Prahou můžete vybírat ze zámeckých, lázeňských nebo wellness hotelů. Kam vyrazit a co se tam chystá?

Chateau Mcely
i
Chateau Mcely
Autor: Chateau Mcely

Chateau Mcely a láska všude kolem

Láska si žádá trochu přepychu. Luxusním a stylovým místem k prožití valentýnského pobytu je Chateau Mcely – skutečný ráj poskytující svým hostům únik od shonu a ruchu uprostřed přírody. Vybírat můžete mezi pobytem na jednu či dvě noci, odpočinkem v lázních i bez ubytování nebo gurmánským zážitkem při svíčkách. Svoji drahou polovičku překvapte přenocováním ve věži zámku v prezidentském apartmá s hořícím krbem a soukromým vstupem na zámeckou observatoř s výhledem na hvězdy. Klid a odpočinek čeká v zámeckém parku i venkovní sauně a vířivce pod širým nebem, napojené na saunový domeček. Těšte se na valentýnskou výzdobu a speciální menu pro zamilované, které si vychutnáte v soukromí Zlatého sálu s osobním číšníkem za svitu 101 svíček.

Dřímá ve vás cestovatelský duch? Udělejte si v okolí Chateau Mcely příjemný výlet, který se ostatně také může nést na vlně lásky. V nedalekém celoročně otevřeném zámku Loučeň od 3. února do 1. března  probíhají prohlídky pojmenované Příběh lásky, které vás utvrdí v tom, že láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Na romantickou procházku do přírody se vydejte třeba do Svatojiřského lesa opředeného pověstmi nebo do Národní přírodní rezervace Čtvrtě u Mcel. Možná tam už spatříte první bledule.

Relax v hotelu SEN, Senohraby
i
Relax v hotelu SEN, Senohraby
Autor: SEN Senohraby

Hotel SEN Senohraby: romantický sen v Ladově kraji

Romantiku Ladova kraje si užijete kousek za Prahou. V hotelu SEN v Senohrabech najdete v tajemné zahradě saunový svět Infinit, místo bez stresu. Přímo královsky o vás bude postaráno během dvoudenního nebo třídenního pobytu s večeří při svíčkách a neomezeným vstupem do wellness. V tajemné zahradě společně prozkoumejte oázu relaxace – saunový svět Infinit plný saunových zážitků.  Využít můžete i squashový kurt nebo fitness.

Senohraby jsou pro zamilovaný pobyt jako stvořené. Už v minulosti se staly lákavým místem pro letní hosty, kteří si tu postavili celou řadu vil často s romantickými jmény. Prohlédněte si je! Chcete se ocitnout v pohádce? Senohraby jsou skvělým výchozím místem pro poznávání Ladova kraje. Jejich okolím procházejí trasy naučné stezky Vodnické vycházky. Co by kamenem dohodil leží Hrusice s Památníkem Josefa Lady, odkud se můžete vydat na putování po stopách kocoura Mikeše a přenést se do dětských let.

Kutná Hora, vinice, chrám sv. Barbory
i
Kutná Hora, vinice, chrám sv. Barbory
Autor: Aleš Otava

Hotel U Kata ­– drsná romantika, víno i kultura

Drsným jménem se nenechte zmást, kutnohorský hotel U Kata nabízí ubytování a wellness ideální pro zamilované. Pobytové balíčky obsahují dny plné romantiky spojené s relaxací v podobě wellness, večeře, vířivky nebo prohlídky malebných uliček královského města s průvodcem. Zamilované páry ocení také pobyty spojené s vínem. Objednejte si degustaci ve Vinných sklepech Kutná Hora nebo očistnou vinnou koupel. Milovníky piva pak můžete překvapit pivním pobytovým balíčkem. Ve starých cihlových klenbách si užijete pivní procedury, u kterých nebude chybět dostatek lahodného moku.

V Kutné Hoře nebudete vědět, co objevovat dřív. Něměli byste si nechat ujít například prohlídku sedlecké katedrály, která je svědectvím invence a mistrovského talentu geniálního architekta Santiniho, a blízké kostnice. Okouzlí vás prohlídka dominantního chrámu svaté Barbory a jejího okolí, galerie GASK obklopené úžasnými zahradami, prohlídka podzemí, ve kterém se těžilo stříbro, i sladká návštěva místní čokoládovny Lidka.

Hotel Zámek Berchtold
i
Hotel Zámek Berchtold
Autor: Hotel Zámek Berchtold

Zámek Berchtold a valentýnské hýčkání

Nechte se hýčkat na zámku Berchtold a naplánujte si tam valentýnský pobyt pro dva. Zámek ležící nedaleko Prahy láká během února na mimosezónní ceny a k pobytu je možné navštívit i privátní wellness se speciálními masážemi. V nabídce je klasická masáž, ale také havajská olejová nebo indická masáž hlavy. Restaurace připravuje speciální menu pro zamilované a zatančit si můžete na valentýnském plese při svíčkách. Klid si dopřejte v zámecké zahradě.

Víceúčelový areál Berchtold najdete v obci Kunice – Vidovice, v malebném Ladově kraji, který láká také k bezpočtu výletů. Historii samotného zámku poznáte při komentovaných prohlídkách.

Chateau Mcely
i
Relaxace ve wellness
Autor: Chateau Mcely

Valentýn na zámku v Ratměřicích (a pod sekvojemi)

Hotel Zámek Ratměřice se nachází v zrekonstruované budově původně klasicistního zámku a je ideálním místem pro relaxační pobyty, aktivní, rodinnou nebo romantickou dovolenou. Hosté najdou ubytování v šestnácti dvoulůžkových pokojích a ve třech apartmá, které poskytují vysokou míru luxusu a pohodlí. K relaxaci slouží luxusně pojaté wellness, jehož součástí je parní sauna, vířivka jacuzzi, tepidárium, vertikální solárium, a široká škála masáží. K posezení u lahodných vín láká zámecký vinný sklípek, ve kterém si můžete objednat řízené degustace.

Znáte ratměřické sekvoje? Zámek stojící na dohled od bájné hory Blaník je obklopený anglickým krajinářským parkem. Cenný park s desítkami druhů dřevin poskytuje nejen příjemný klid zdejšímu hotelu, ale navíc se pyšní unikátem v podobě dvou sekvojovců obrovských. Přes 160 let staré vzrostlé stromy jsou díky své výšce přes 42 metrů nejvyššími v Česku. Výrazně převyšují ostatní stromy v parku a jsou výborným orientačním bodem. Uvidíte je už při příjezdu do Ratměřic od východu, do výšky ční jako dvě věže.

párová masáž
i
Procedury v lázních Poděbrady
Autor: Lázně Poděbrady

Lázně Poděbrady se srdcem ve znaku

Zaslouženého oddychu se svou drahou polovičkou se dočkáte v Lázních Poděbrady. Speciální wellness pobyty si užijete třeba v krásném prostředí hotelu Bellevue Tlapák – s procedurami a volným vstupem do bazénu i wellness zóny. Relaxační pobyty pro páry nabízejí také další poděbradské hotely, ve kterých si můžete naplánovat valentýnský pobyt na míru. V hotelu Chariclea je například součástí pobytu i volný vstup do bazénu a wellness zóny.

Rodiště slavné minerálky poznejte procházkou po kolonádě s květinovými hodinami, upravených parcích nebo ochutnávkou pramenů či křupavých oplatek. Úhlednému lázeňskému městu dominuje zámek, v němž dnes sídlí muzeum – Památník krále Jiřího z Poděbrad. Momentálně má sice zimní pauzu, nic vám ale nebrání podívat se na nádvoří k místu, kde ze země vytryskl první léčivý pramen, který léčí srdce. Vašemu zamilovanému srdci procházka také udělá dobře.


Podobné články