Go to content
Kolín, advent

Buďte v obraze

Předvánoční čas plný výstav, trhů, koncertů i tvořivých dílen: kde si ho užít?

9. 11. 2023

Už je cítíte ve vzduchu? Vánoce se pomalu ale jistě blíží, nastává čas těšení se na Ježíška. Zapomeňte na hektické povinnosti, raději si v klidu užijte předvánoční akce – ve středních Čechách je z čeho vybírat. Vydáte se na výstavu v duchu tradice, na koncert, na trhy anebo se necháte nalákat do tvořivé dílny? Tady je naše inspirace.

Tradice, kdykoliv se vám jich zamane

Milovníci tradice ocení dlouhodobé akce, kterými se to ve středních Čechách jen hemží. Záleží  jen na vás, jestli se zajedete podívat na zámek Loučeň nebo do Mladé Boleslavi. V Příbrami poznáte jak Vánoce prožívali zdejší horníci. V duchu tradice se nese advent na Hamousově statku ve Zbečně, retro nádech má předvánoční období v Berouně. Co takhle vyrazit za adventní atmosférou do levandulového údolí?

Probuďte v sobě tvořivého ducha

V adventních dílnách a na workshopech příjemně strávíte volný čas, navíc si odnesete vlastnoručně vyrobenou vánoční výzdobu nebo třeba perníčky. A také spoustu cenných rad. Kam se vydat za zážitky, na které jen tak nezapomenete?

Na trhy nejen za nákupy

Bez trhů a jarmarků by to před Vánocemi nešlo! Nejsou jen ideální příležitostí k nakoupení všech nezbytností, ale také příjemným místem pro setkávání s přáteli a klidné popovídání nad šálkem horkého nápoje nebo ochutnávání vánočních dobrot.

Vybere si každý

Ať už se vydáte na rozsvícení stromečku, putování za betlémskou hvězdou nebo třeba omrknout, jak se Vánoce slavily mezi horníky na Příbramsku, předvánoční atmosféru silně pocítíte všude kolem vás. Menší děti potěší Vánoce s Krtečkem, ti starší si přijdou na své třeba ve skanzenu. Výběr předvánočních adventních akcí ve středních Čechách je skutečně pestrý. 

Vánoční hudba dodá atmosféru

Když se okolím rozezní koledy, kouzlo Vánoc dýchne snad na každého. Zazpívejte si je anebo se vydejte na předvánoční koncerty. Slyšíte, jak je s každým tónem Štědrý den blíž a blíž?


Podobné články

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Prozkoumat