Go to content
Velikonoce Kouřim

Buďte v obraze

Náš výběr dubnových akcí ve středních Čechách

28. 3. 2023

Jaro přišlo, touha po cestování stoupá. Přijměte inspiraci, kam si udělat výlet ve středních Čechách. Památky i jiné objekty zahajují turistickou sezónu, výstavy běží naplno. První polovina měsíce je laděna velikonočně, v té druhé si užijete třeba tradiční hrnčířské slavnosti nebo historický festival Bitva Libušín.

Velikonoční vyletování se nese v duchu tradice a lidových zvyků. Jak je slavili naši předkové si připomenete ve skanzenu i v Hornickém domku. Těšte se na speciální velikonoční prohlídky na zámku, trhy, tvoření i Pomlázkování.

Od 1. dubna se otevírají brány nejen většiny středočeských hradů a zámků. Stoupá nálada na tradiční nakupování na hrnčířských slavnostech a blíží se festivaly.

Santini na výsluní! Letos je tomu 300 let od úmrtí tohoto výjimečného českého architekta italského původu, chystá se řada přednášek, výstav, prohlídek a workshopů. Kam se za mistrem vydat právě v dubnu?

Jarní deštík? Ten nám nevadí – schováme se na výstavu, zajdeme si na přednášku anebo na koncert. V Mladé Boleslavi si na své přijdou i děti.


Podobné články

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Prozkoumat