Go to content
Výstava soch Vladimíra Matouška

Výstava soch Vladimíra Matouška

Výstavy 23.07.2022 - 09.04.2023, 14:00 - 16:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Informační středisko CHKO Český kras - Svatý Jan pod Skalou

Adresa:

Svatý Jan pod Skalou 2, 266 01 Svatý Jan pod Skalou

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Milovníci umění a kultury jistě ocení tip na unikátní uměleckou výstavu dřevěných soch od sochaře a řezbáře Vladimíra Matouška.

Ve Svatém Janu pod Skalou bude možné si prohlédnout ojedinělé dřevěné skulptury, ale také různé soutěžní návrhy a skici známého sochaře Vladimíra Matouška. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 23. července v prostorách informačního střediska v bývalé faře. Program bude doprovázet příjemná hudba tria Jazzota.

Brněnský sochař a řezbář Vladimír Matoušek se věnuje zejména křesťanské tématice, která je viditelná na současné podobě řady interiérů moravských kostelů. Je známý pro své kamenné, bronzové a dřevěné plastiky, které realizoval v Praze, Brně, Blansku, Frenštátu pod Radhoštem a belgickém Hasseltu. Vystavoval po celém světě, mimo jiné v Hamburku, Berlíně, Petrohradě či v rámci české reprezentace na EXPO 92 v Seville.

Celou výstavu dřevěných soch si budete moci prohlédnout do jara 2023 v provozní době infocentra ve Svatém Janu pod Skalou nebo po předchozí domluvě.

Mapa