Go to content
Šnekovité schodiště, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie,Kutná Hora Sedlec, interiér

Buďte v obraze

Náš výběr březnových akcí ve středních Čechách

28. 2. 2023

Březnové sluneční paprsky lákají na výlet a za kulturou. Oslavíme den žen, připomeneme si významné události, podíváme se do zbrusu nové expozice trampingu a zažijeme první závan blížících se Velikonoc. Prozkoumejte naše tipy, kam se v březnu ve středních Čechách vydat.

Užijte si březen kulturně. Vydejte se do Příbrami a díky virtuální realitě prozkoumejte ateliér Františka Drtikola i veškerá jeho díla. Zcela nová expozice Tramping stále žije se slavnostně otevírá v sobotu 18. března v Jílovém u Prahy. Pospěšte také na zajímavé výstavy, které v březnu v galeriích i na zámku uvolní místo zase něčemu novému.

Masopust máme za sebou, ale jedny zabijačkové hody nás ještě čekají. A protože oslav není nikdy dost, vydejte se do sklárny Rückl oslavit v prostředí tradičního českého křišťálu MDŽ. Na historické vlně se ponese připomínka slavné bitvy u Jankova, jedné z nejkrvavějších bitev třicetileté války.

Už jste někdy zažily jedinečnou atmosféru rovnodennosti v sedlecké katedrále v Kutné Hoře? Letos budete mít příležitost v pondělí 20. března. Na Velikonoce se můžete začít těšit třeba na velikonočním trhu v Zásmukách na Kolínsku anebo při velikonočním tvoření v Mladé Boleslavi.

Vyrazit za kulturou, na koncert, na přednášku nebo na workshop je osvěžující a inspirativní. Inspirujte se třeba v Příbrami, Berouně, Mladé Boleslavy nebo v Poděbradech. Na co se těšit?


Podobné články

Výroba ve sklárně Ruckl v Nižboru

Náš výběr únorových akcí ve středních Čechách

Má sice jen 29 dní, o to intenzivnější zážitky nabízí! Měsíc (nejen) zamilovaných s sebou totiž přináší také masopust. Rozjasněte mrazivé dny masopustním veselím, zabijačkou a hodováním. Oslavte mezinárodní den průvodců, vyrazte na některou ze stálých nebo krátkodobých výstav. Bohatý program si užijí se svými ratolestmi i rodiče školou povinných dětí během jarních prázdnin ve středních Čechách.

Prozkoumat