Go to content
Zámecký fotoateliér na zámku Loučeň

Příběh lásky

Výstavy 11.02.2023 - 12.03.2023, 10:00 - 17:00

Cena:

200 Kč

Místo konání:

Zámek Loučeň

Adresa:

Zámek Loučeň, Nymburská 1

Telefon:

+420 325 585 228

Region:

Pojizeří a Polabí

Přejít na web akce

Popis akce

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Kdy jindy vyprávět příběh lásky, když ne v únoru? A jak jinak než vyprávěním skutečné velké a naplněné lásky? Kněžna Marie a kníže Alexandr prožili na Loučeni 59 let společného života.

Přijďte v únoru zažít příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19.dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná.

Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali 11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Erich princ z Thurnů a Taxisů, nebo někdo jiný ze členů knížecí domácnosti, vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách.

Seznámí vás se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomeneme ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé zvláštní projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva. Během prohlídky budete poznávat lásku všemi smysly. Zazní krásné tóny hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše, ucítíte příjemnou vůni.

„Aby jedna lidská bytost milovala tu druhou, je zřejmě nejtěžší úkol ze všech. Všechno ostatní je pouhá příprava.“ -Rainer Maria Rilke

„Veliká láska? Já myslím, že to je, když dva lidé se dovedou snášet po celý život, oddaně a věrně.“ -Karel Čapek

Zámek Loučeň s Příběhem lásky můžete navštívit každý den od 11.2. do 12.3. Ve všední dny od 12:00 a 16:00 hod, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme rezervaci předem.

Vstupenky můžete zakoupit zde: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

Mapa