Go to content
Hudební festival Antonína Dvořáka

Buďte v obraze

Léto? To jsou hudební festivaly! Kam na ně vyrazit?

16. 6. 2024

Pravé léto přináší hudební festivaly! Bez nich by to snad ani nebylo ono. Také se letos chystáte? A kam to bude? Inspirujte se a zapisujte do diářů.

Ať už jste spíš na současnou muziku, něco divočejšího anebo vážnou hudbu, jistě vás těší, že festivaly jsou letos v plném proudu. Dopřejte si je v červnu, červenci, srpnu i v září, pobavte se a prostě „vypněte“ a užívejte si hudbu plnými doušky. A také letní pohodovou atmosféru, která k hudebním festivalům neodmyslitelně patří. Vyrazte na několik dní nebo třeba jen na jeden jediný, i to se počítá! Jako bonus nezapomeňte prozkoumat krásné středočeské festivalové okolí.

Hudební festival
i
Hudební festival
Zdroj: Pixabay

Kam v červnu?

Chcete rovnou zabalit batoh a vyrazit? Už ve dnech 21.-23. 6. proběhne festival moderního cirkusu na pláži Circus Culture Fest na Slapech. JenštejnFest na obecní louce pod hradem Jenštejn se letos uskuteční v sobotu 22. 6.

V sobotu 22. 6. proběhne i Hudlicefest na hřišti v Hudlicích na Berounsku, kde je připraven kromě hudby i zábavný program pro děti. Stálicí je i Řevnický tuplák v lesním divadle v Řevnicích, který se letos uskuteční 22.-23. 6. 2024.

Chcete festivalovou kulturní náladu prožívat od června až do září? Prostudujte program Středočeského kulturního léta. Letos to bude jízda! Červen přináší klasické opery Rusalka a Čert a Káča pod širé nebe do Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě. Letní kino v Hornickém skanzenu Mayrau nebo v některé z poboček Muzea Mladoboleslavska přinesou to nejlepší z českých trezorových filmů; Kristián, Skřivánci na niti, Spalovač mrtvol, Dědeček automobil – to je jen krátký výčet toho, co vás v rámci SKL 2024 čeká!

Letecký pohled na královský hrad Točník
i
Hrad Točník
Autor: Jiří Jiroušek

V červenci na festival (nejen) na hrad a do zooparku

Hned 13. července vyrazte na 19. ročník Třebsínské zvoničky v Krňanech na Benešovsku. Festival se bude líbit obzvlášť příznivcům country, folku a bluegrassové hudby.

A kam dál? Na festival Hrady CZ. Ve dnech 12.-13. července proběhne festival na středočeském hradě Točník. Kulturní festival, který se během léta odehrává na různých významných českých a moravských historických památkách České republiky, se letos koná již podevatenácté a jeho program je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény. Možnost stanování zajištěna. Rušno a veselo bude také ve Vlčkovicích u Votic, kde ve dnech 12.-14. července proběhne multižánrový festival Vlčkovice Fest.

Ve dnech 12.–14.  července si nenechte ujít ani hudební přehlídku Barvy léta v areálu Jezera Poděbrady. Součástí doprovodného programu je i letos běžecký závod Magorova desítka.

Středočeské kulturní léto přinese v červenci do Regionálního muzea v Jílovém u Prahy tóny ikonických songů ABBA v podání revival kapely ABBA cz. Muzeum T. G. M. v Rakovníku přivítá Davida Krause s kapelou a Muzeum Českého krasu v Berouně zase Richarda Tesaříka a jeho reggae tóny.

Hudební festival
i
Hudební festival
Zdroj: Pixabay

Srpen ve znamení hudby

Srpnová hudba začíná znít hned první týden 1.-3. 8. na Let It Roll Open Air Milovice. Užijte si ji se vším všudy, i s přespáním ve stanovém městečku anebo ve vlastním karavanu. Zkrátka nepřijdete ani na festivalu Highjump v Kujalově lomu v Hřiměždicích (1. – 3. srpna), kde si přes den užijete adrenalin a závody v cliffdivingu a večer to rozjedete s kapelami i DJ’s.

Ve dnech 16.-17. srpna se navíc uskuteční dnes již legendární open air festival s nezapomenutelnou atmosférou Starák fest v Říčanech u prahy.

Těšit se letos můžete také na slánský hudební festival Valník, který proběhne ve dnech 16.-17. srpna. Ve stejném termínu se uskuteční i 9. ročník metalového rockového festivalu Rock of Sadská s nabitým programem. A co takhle klasika v podobě festivalu Brod 1995? Na „malý festival velkých rozměrů“ se těšte rovněž 17. srpna v Českém Brodě.

Co takhle hudbu naředit filmem, konkrétně Noir Film Festivalem? Ten se uskuteční 22.-25. 8. na hradě Český Šternberk. Těšte se zejména na americké, britské nebo československé snímky tohoto klasického filmového žánru, které letos poprvé doplní i několik snímků polské provenience.

Chcete se do hudby ponořit intenzivně hned na několik dní? Zajeďte si do Poděbrad, kde ve dnech 29. srpna –1. září proběhne Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2024. Letos je největším lákadlem film Jurský park s živou hudbou.

A co v září? Festivaly pokračují…

Ani v září milovníci festivalů nepřijdou zkrátka. Léto si prodloužíte třeba ve dnech 5.–14. září na Free Festivalu v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi, letos v duchu filmové hudby. 14. září se uskuteční také festival Trampské Pikovice, který letos opět s heslem Tramping nás baví oslaví 31. výročí.

Také už se letní festivalovou jízdu tolik těšíte?

Tohle stojí za to navštívit


Podobné články