Go to content
Hudební festival

Buďte v obraze

Léto? To jsou hudební festivaly!

5. 6. 2023

Pravé léto přináší hudební festivaly! Bez nich by to snad ani nebylo ono. Také se letos chystáte? A kam to bude? Inspirujte se a zapisujte do diářů.

Ať už jste spíš na současnou muziku, něco divočejšího anebo vážnou hudbu, jistě vás těší, že festivaly jsou letos v plném proudu. Dopřejte si je v červnu, červenci, srpnu i v září, pobavte se a prostě „vypněte“ a užívejte si hudbu plnými doušky. A také letní pohodovou atmosféru, která k hudebním festivalům neodmyslitelně patří. Vyrazte na několik dní nebo třeba jen na jeden jediný, i to se počítá! Jako bonus nezapomeňte prozkoumat krásné středočeské festivalové okolí.

Kam hned v červnu?

Hudební festival
i
Hudební festival
Zdroj: Pixabay

Chcete rovnou zabalit batoh a vyrazit? Už ve dnech 16.–18. 6. 2023 se v Milovicích uskuteční tradiční Votvírák – největší český festival plný zvučných jmen. Ve stejném termínu proběhne také Circus Culture Fest na Slapech. JenštejnFest na obecní louce pod hradem Jenštejn se letos uskuteční v sobotu 24. 6. Dále proběhne Petrovicefest nedaleko Sedlčan a na poutním místě Hrádek u Vlašimi zase Routa, multižánrový festival pro děti a rodiče.

Zámecký minifestival v Králově Dvoře se letos uskuteční v sobotu 17. 6., Hudlicefest na hřišti v Hudlicích na Berounsku, kde je připraven kromě hudby i zábavný program pro děti, zase 24. 6. V lese fest v Kolíně na medvědí louce v lesoparku Borky se letos koná již popáté. Stálicí je i Řevnický tuplák v lesním divadle v Řevnicích, který se letos uskuteční na přelomu června a července.

Chcete festivalovou kulturní náladu prožívat od června až do září? Prostudujte program Středočeského kulturního léta na www.stredoceskekulturnileto.cz. Letos to bude jízda!

V červenci na festival (nejen) na hrad a do zooparku

Letecký pohled na královský hrad Točník
i
Hrad Točník
Autor: Jiří Jiroušek

Hned 1. července festivalová jízda pokračuje – zajeďte si na 11. ročník Pojizerského folklorního festivalu do Bakova nad Jizerou. A pak se těšte na sobotu 8. července, kdy si můžete vyrazit na 17. ročník Třebsínské zvoničky v Krňanech na Benešovsku, která se bude líbit obzvlášť příznivcům country, folku a bluegrassové hudby.

A kam dál? Na festival Hrady CZ. Ve dnech 14.-15. července proběhne festival na středočeském hradě Točník. Kulturní festival, který se během léta odehrává na různých významných českých a moravských historických památkách České republiky, se letos koná již poosmnácté a jeho program je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény. Možnost stanování zajištěna. Rušno a veselo bude také ve Vlčkovicích u Votic, kde ve dnech 14.-16. července proběhne multižánrový festival Vlčkovice Fest.

Ve dnech 14.–15.  července si nenechte ujít ani hudební přehlídku Barvy léta v areálu Jezera Poděbrady. Součástí doprovodného programu je i letos běžecký závod Magorova desítka. Uskuteční se také 8. ročník tradičního festivalu Jurkovič open air v Jílovém u Prahy.

Srpen ve znamení hudby

Hudební festival
i
Hudební festival
Zdroj: Pixabay

Srpnová hudba začíná znít hned první týden 3.-6. na Let It Roll Open Air Milovice. Užijte si ji se vším všudy, i s přespáním ve stanovém městečku anebo ve vlastním karavanu. Zkrátka nepřijdete ani na festivalu Highjump v Kujalově lomu v Hřiměždicích (4. – 5. srpna), kde si přes den užijete adrenalin a závody v cliffdivingu a večer to rozjedete s kapelami i DJ’s.

Další festivaly vás čekají 12. srpna: Kouřimská skála aneb Vzpomínka na Petra Muka a jubilejní 40. ročník Kutnohorské kocábky – festival country, bluegrassové, trampské a folkové muziky. Ve dnech 11.-12. srpna se navíc uskuteční dnes již legendární open air festival s nezapomenutelnou atmosférou Starák fest v Říčanech u prahy.

Těšit se letos můžete také na slánský hudební festival Valník, který proběhne ve dnech 18.-19. srpna. Ve stejném termínu se uskuteční i 8. ročník metalového rockového festivalu Rock of Sadská s nabitým programem. A co takhle klasika v podobě festivalu Brod 1995? Na „malý festival velkých rozměrů“ se těšte rovněž 19. srpna v Českém Brodě.

Chcete se do hudby ponořit intenzivně hned na několik dní? Zajeďte si do Poděbrad, kde ve dnech 24.–27. srpna proběhne Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2023. I letos to jistě bude pěkná jízda!

A co v září? Festivaly pokračují…

Ani v září milovníci festivalů nepřijdou zkrátka. Léto si prodloužíte třeba ve dnech 7.–8. září na Free Festivalu v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi, letos v duchu filmové hudby. V září se uskuteční také festival Trampské Pikovice, který letos opět s heslem Tramping nás baví oslaví 30. výročí.

Také už se letní festivalovou jízdu tolik těšíte?


Podobné články