Go to content
Hudební festival

Buďte v obraze

Léto? To jsou hudební festivaly!

14. 6. 2022

Pravé léto přináší hudební festivaly! Bez nich by to snad ani nebylo ono. Také se letos chystáte? A kam to bude?

Ať už jste spíš na současnou muziku, něco divočejšího anebo vážnou hudbu, jistě vás těší, že festivaly jsou letos v plném proudu. Dopřejte si je v červnu, červenci, srpnu i v září, pobavte se a prostě „vypněte“ a užívejte si hudbu plnými doušky. A také letní pohodovou atmosféru, která k hudebním festivalům neodmyslitelně patří. Vyrazte na několik dní nebo třeba jen na jeden jediný, i to se počítá! Jako bonus nezapomeňte prozkoumat krásné středočeské festivalové okolí.

Kam ještě v červnu?

Hudební festival

Chcete rovnou zabalit batoh a vyrazit? Už v sobotu 18. června se na obecní louce pod hradem Jenštejn se uskuteční JenštejnFest 2022, dále proběhne Relax fest v Lysé nad Labem, Petrovicefest nedaleko Sedlčan, Coombal festival v Rakovníku, a na poutním místě Hrádek u Vlašimi zase Routa, multižánrový festival pro děti a rodiče. Další prodloužený víkend si coby festivaloví milovníci užijete třeba na Multižánrovém festivalu Deziluze, který se uskuteční v pivovaru Herold v Březnici ve dnech 24.-26. června.

Od pátku do soboty (24. a 25. června) bude rovněž probíhat Řevnický tuplák v lesním divadle v Řevnicích a od soboty do neděle (25. a 26. června) zase Hudlicefest na hřišti v Hudlicích na Berounsku, kde je připraven kromě hudby i zábavný program pro děti. V pátek 24. června také proběhne V lese fest v Kolíně na medvědí louce v lesoparku Borky, letos se uskuteční již jeho 4. ročník. Sobota 25. června bude patřit Zámeckému minifestivalu v Králově Dvoře.

V červenci na festival (nejen) na hrad a do zooparku

Letecký pohled na královský hrad Točník

Hned 2. července festivalová jízda pokračuje – zajeďte si na jubilejní 10. ročník Pojizerského folklorního festivalu do Bakova nad Jizerou. A pak se těšte na sobotu 9. července, kdy si můžete vyrazit na 17. ročník Třebsínské zvoničky v Krňanech na Benešovsku, která se bude líbit obzvlášť příznivcům country, folku a bluegrassové hudby, anebo na Zelčínský festival v Zooparku Zelčín, kde si na své přijdou malí i velcí pařmeni.

A kam dál? Na festival Hrady CZ. Ve dnech 15.-16. července proběhne festival na středočeském hradě Točník. Kulturní festival, který se během léta odehrává na různých významných českých a moravských historických památkách České republiky, se letos koná již posedmnácté a jeho program je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény. Možnost stanování zajištěna. Rušno a veselo bude také ve Vlčkovicích u Votic, kde ve dnech 15.-17. července proběhne multižánrový festival Vlčkovice Fest.

V sobotu 16. července si nenechte ujít ani hudební přehlídku Barvy léta v areálu Jezera Poděbrady. Součástí doprovodného programu je i letos běžecký závod Magorova desítka. Ve stejný den se uskuteční také 7. ročník tradičního festivalu Jurkovič open air v Jílovém u Prahy.

Srpen ve znamení hudby

Hudební festival

Srpnová hudba začíná znít hned první týden 4.-6. na Let It Roll Open Air Milovice. Užijte si ji se vším všudy, i s přespáním ve stanovém městečku anebo ve vlastním karavanu. Zkrátka nepřijdete ani na festivalu Highjump v Kujalově lomu v Hřiměždicích (5. – 6. srpna), kde si přes den užijete adrenalin a závody v cliffdivingu a večer to rozjedete s kapelami i DJ’s.

Další festivaly vás čekají 13. srpna: Kouřimská skála aneb Vzpomínka na Petra Muka, Paráda fest v Přírodním divadle Konopiště anebo 39. ročník Kutnohorské kocábky – festival country, bluegrassové, trampské a folkové muziky. Ve dnech 12.-13. srpna se navíc uskuteční dnes již legendární open air festival s nezapomenutelnou atmosférou Starák fest v Říčanech u prahy.

Těšit se letos můžete také na slánský hudební festival Valník, který proběhne ve dnech 19.-20. srpna. Ve stejném termínu se uskuteční i 7. ročník metalového rockového festivalu Rock of Sadská s nabitým programem. A co takhle klasika v podobě festivalu Brod 1995? Na „malý festival velkých rozměrů“ se těšte 20. srpna v Českém Brodě.

Chcete se do hudby ponořit intenzivně hned na několik dní? Zajeďte si do Poděbrad, kde ve dnech 25.-28. srpna proběhne Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022. I letos to jistě bude pěkná jízda!

A co v září? Festivaly pokračují…

Ani v září milovníci festivalů nepřijdou zkrátka. Co takhle prodloužit si léto 1.-4. září na Free Festivalu v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi? V září se uskuteční také festival Trampské Pikovice, a to v sobotu 10. září s letošním heslem: Tramping nás baví.

Také už se letní festivalovou jízdu tolik těšíte?


Podobné články