Go to content
Interaktivní expozice ve Včelím světě Hulice

Počasí

Čtvrtek 30.05.

13 ° C

Pátek 31.05.

19 ° C

Sobota 01.06.

16 ° C

Včelí svět Hulice

Ocitněte se mezi plástvemi včelího úlu, v medem a včelím voskem provoněném prostředí včelího světa. Navštivte jedinečnou expozici v Hulicích.

Unikátní expozice v malé vesnici Hulice nedaleko Zruče nad Sázavou, v kraji zelených lesů, vonících luk a v blízkosti křišťálově čisté řeky Želivky, hravým způsobem představuje život včelstva. Svým rozsahem a obsahem je jediným obdobným projektem ve středoevropském prostoru. Kromě toho Včelí svět pořádá v průběhu roku řadu zajímavých doprovodných akcí.

Projekt je zaměřen na širokou veřejnost i na děti ze základních škol, pro něž připravuje speciální výchovně-vzdělávací aktivity. Navazuje na dlouhou tradici včelaření v Hulicích a jejich okolí, která se zde po staletí předávala z generace na generaci. Láska a úcta k přírodě vedly také ke zřízení expozice v samém srdci obce v budově bývalé školy, která už od roku 2012 odpovídá na všechny zvídavé otázky.

Co tvoří včelí rodinu? Co má člověk společného s včelou medonosnou? Který ze smyslů je pro včelu nejdůležitější? Je k něčemu užitečný včelí jed? Proč si vlastně včely vyrábějí med? K čemu potřebují pyl? Kde berou stavební materiál pro svůj dům? Dozvíte se!

Něco navíc…

Fascinující svět včel lze v expozici vnímat všemi smysly. Ochuzené nezůstanou ani chuťové pohárky.

Interaktivní expozice ve Včelím světě Hulice

Kontakty

Adresa:

Hulice 55, 257 63 Trhový Štěpánov

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 724 867 158

Přejít na web

Parkoviště je u objektu.
Parkoviště

Parkoviště

Bezbariérový přístup je zajištěn.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Zázemí pro děti je zajištěno, v těsné blízkosti Včelího světa je pěkné dětské hřiště.
Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

Toalety jsou součástí Všelího světa.
WC

WC

Mohlo by vás zajímat