Go to content
Vodní dům Hulice, děti, rodina

Počasí

Pátek 19.07.

26 ° C

Sobota 20.07.

23 ° C

Neděle 21.07.

25 ° C

Vodní dům

Jaký význam má voda pro přírodu a pro člověka? Poznání může být i zábava, zvlášť když se za ním vydáte do Vodního domu v Hulicích. V atriu vás tam čekají i vodní hrátky.

Vodní dům v Hulicích zábavnou formou informuje a vzdělává veřejnost o významu vody na příkladu evropsky významné lokality Želivka a vodní nádrže Švihov. Vnitřní moderní expozice vás postupně provede pěti přehlednými sekcemi. Představuje všechny tváře vody od života ve vodě přes vodu v oblacích až po mokré osvěžení. Je navržena tak, aby učila prostřednictvím neobvyklých zážitků. Proto v ní hrají významnou roli všechny lidské smysly – vedle zraku zapojíte také sluch, hmat i chuť.

V části Vodní mikrosvět uvidíte vodní organismy, které nejsou pozorovatelné pouhým okem. V části Pod vodní hladinou poznáte vodní rostliny a zvířata. Část Mokřadní život vám nabídne přírodní scenérii na břehu řeky Želivky včetně zvukové kulisy hlasů ptáků a žab. V Nekonečné cestě vody ve vodním baru zjistíte, že každá voda má jinou chuť. V části expozice pojmenované Výlet do historie se vydáte do míst, která jsou dnes ukryta pod hladinou přehrady.

Hravá duše zaplesá ve vodním atriu, kde budete mít za úkol poznat cestu vody. Řeku od pramene k ústí v něm symbolizují umělé vodní toky, které můžete sami ovládat pomocí čerpadel, pump, vodních mlýnků, hrází a rozvodníků.

S poznáváním vodního světa pokračujte i v okolí Vodního domu – najdete tam naučnou stezku se sedmi zastaveními plnými zajímavých informací.

Vodní dům Hulice

Kontakty

Adresa:

Návštěvnické středisko Vodní dům Hulice 118, Hulice 257 63

E-mail:

[email protected]

Telefon:

+420 602 665 409

Přejít na web

Venkovní areál i vnitřní expozice Vodního domu je bezbariérová/přístupná s kočárkem, součástí jsou i bezbariérové toalety.
Bezbariérový přístup

Bezbariérový přístup

Areál je přístupný pro kočárky. K dispozici je i přebalovací pult pro miminka..
Zázemí pro děti

Zázemí pro děti

Toalety jsou dostupné v areálu Vodního domu.
WC

WC

Parkoviště v blízkosti areálu.
Parkoviště

Parkoviště

Mohlo by vás zajímat