Go to content

Svatoludmilská pouť 2022

Ostatní 16.09.2022 - 18.09.2022, 19:30 - 18:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Tetín

Adresa:

266 01 Tetín

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Vydejte se na starodávný Tetín, kde se bude letos oslavovat výročí 1101 let do mučednické smrti známé české světice, kněžny Ludmily. Kromě poutní mše svaté tu pro vás budou nachystané koncerty, přednášky, divadlo a další aktivity.

Svatoludmilská pouť je každoroční oslavou výročí od smrti první české světice, babičky a vychovatelky knížete Václava sv. Ludmily, která byla na Tetíně zavražděna v noci z 15. na 16. září roku 921.

Kulturní program bude na Tetíně probíhat od pátku 16. do neděle 18. září. K poutní mši svaté, kterou bude letos celebrovat katolický kněz, teolog a dominikán Benedikt T. Mohelník, je pro návštěvníky připraven pestrý doprovodný program. Těšit se můžete na hudební vystoupení komorního kvintetu ERISHA či kapelu Prague Queen, divadlo, výstavy, pouťové atrakce a další zábavné a vzdělávací aktivity pro malé i velké.

A chybět nebude ani Burčáková slavnost a Tetínské trhy, během kterých si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití. Na pouti se bude také čepovat unikátní pivo Tetínský Bořivoj, které se vaří z místního sladu.

Zaparkovat svá vozidla můžete během pouti zdarma u tetínského fotbalového hřiště, od kterého bude také po celý víkend zajištěna kyvadlová doprava zdarma. Zároveň bude posíleno spojení linek autobusu mezi zastávkami nádraží Beroun a Tetín náves.

Mapa