Go to content
Tetín

Počasí

Sobota 23.09.

13 ° C

Neděle 24.09.

15 ° C

Pondělí 25.09.

15 ° C

Pěší výlety

Stezka sv. Ludmily přes památný Tetín

Stezka sv. Ludmily vede z Berouna přes památný Tetín do známé rekreační oblast Srbsko. Chystejte turistické boty a přečtěte si, co vás cestou čeká.

Stezka nese jméno křesťanské světice sv. Ludmily, která v 10. století žila na Tetíně, vychovávala zde sv. Václava a podle některých dějepisců i jeho bratra Boleslava. V roce 921 tu byla zavražděna, pohřbena a posléze byly její ostatky převezeny do Prahy.

Stezka Svaté Ludmily byla otevřena 9. 4. 2017 a byla vybudována z iniciativy obce Tetín. Vzhledem k tomu, že stezka znamená spojení pro město Beroun, Tetín a Srbsko, byly první pochody zahájeny od nádraží Beroun, respektive Srbsko směr Tetín. Na programu otevření stezky svaté Ludmily byla celebrována mše, stezka byla posvěcena a byla pokřtěna kniha Tetín objektivem historie.

V celé své délce je dlouhá 7 km a střídají se úseky, kde se turista setkává s dopravou, s částmi, kde se automobilům nedá úplně vyhnout. Od srbského nádraží až k tetínskému fotbalovému hřišti mají auta zákaz vjezdu, což je pojištěno i závorami. Přes Tetín je samozřejmě nutné jet obezřetněji, i když auta jezdí přes obec pomaleji. Je ještě nutné dokončit úsek mezi Tetínem a rozvodnou, kde stezka povede mimo silnici.

Začátek trasy:

Beroun

Délka trasy:

7 km

Časová náročnost:

2-3 hodiny

Konec trasy:

Srbsko

Převýšení:

stoupání 122 m, klesání 125 m

Exportovat trasu do gpx

Výškový profil trasy

Mohlo by vás zajímat