Go to content
Zámek Kačina

Kačina dokořán – Za oponou zámeckého divadla

Komentované prohlídky 13.04.2024 10:00 - 16:59

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Zámek Kačina

Adresa:

Svatý Mikuláš 51, 28401 Kutná Hora

Telefon:

+420 778 454 893

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

V sobotu 13. dubna 2023 se zámek Kačina opět připojí k celostátní akci Brány památek dokořán, do níž se každoročně zapojuje řada památkových objektů na území celé České republiky. Na vybraných památkách jsou pro návštěvníky připraveny speciální výstavy, koncerty a prohlídky.

Nejinak je tomu v případě Kačiny, naší nejvýznamnější klasicistní stavby, kde proběhnou tři netradiční prohlídky. Jejich společným tématem bude kačinské zámecké divadlo, které poodkryje některá ze svých tajemství. Restaurátor a historik umění Jiří Bláha návštěvníky zasvětí do problematiky unikátního technického vybavení divadla a seznámí je s průběhem restaurování původních divadelních dekorací.

Kryštof Vanča ukáže některé z pokladů chotkovské divadelní sbírky spravované Divadelním oddělením Národního muzea a představí poutavý příběh záchrany jedinečného souboru kostýmů z kačinského divadla. Dva zrestaurované kostýmy bude možné spatřit v rámci komentovaných prohlídek, které návštěvníky zavedou doslova za oponu zámeckého divadla na Kačině.

Mapa