Go to content
benackova_FB2.jpg

Gabriela Beňačková se loučí

Hudební a divadelní akce 18.04.2024 18:00 - 19:30

Cena:

390,- Kč

Místo konání:

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Adresa:

Zámek 1, 252 63 Roztoky

Telefon:

+420 233 029 060

Region:

Kladensko Slánsko

Přejít na web akce

Popis akce

Koncert Gabriely Beňačkové v rámci závěrečného turné této světově proslulé operní pěvkyně.

Gabriela Beňačková oslnila publikum poprvé v roce 1970, kdy debutovala v pražském Národním divadle ještě jako studentka vysoké školy. V průběhu let vystupovala na nejprestižnějších operních jevištích světa, ztvárnila desítky operních rolí. Jejím nejmilovanějším repertoárem však zůstala vždy česká hudba.

Po více než padesáti letech své aktivní kariéry se nyní rozhodla, že se se svým milovaným zpěvem rozloučí, a to rolemi, které ji provázely od počátku její kariéry. Posluchači koncertu se mohou těšit na hudbu A. Dvořáka, B. Smetany či L. Janáčka. V podání Gabriely Beňačkové naposledy zazní árie a dueta z Prodané nevěsty, Rusalky a Její pastorkyně. Svým zpěvem ji doprovodí její žák a vítěz mnoha mezinárodních pěveckých soutěží, tenorista Jakub Pustina. Koncert bude poslední možností slyšet její stříbrný soprán s pověstnou slovanskou slzou v hlase. Soprán, který americký deník Wall Street Journal po debutu v newyorské Metropolitní opeře v roce 1991 okomentoval jako „ten nejúchvatnější hlas na světě“.

Program:
  • Prodaná nevěsta
  • Rusalka
  • Její pastorkyně
  • česká písňová tvorba L. Janáčka, B. Smetany a A. Dvořáka
Účinkují:
  • Gabriela Beňačková, soprán
  • Jakub Pustina, tenor
  • Jiří Hrubý, piano

Vstupné 390,- Kč. Vstupenky na koncert je možné zakoupit v předprodeji na webu muzea.

Koncert pořádá Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy u příležitosti Roku české hudby a oslav 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany.

Mapa