Go to content
BEROUNSKY_KOLAC_2022_02-1024×683-1

XXIV. Poberounský folklorní festival Staročeské máje

Hudební a divadelní akce 04.05.2024 - 25.05.2024, 00:00 - 00:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Karlštejn, Svinaře, Beroun, Mníšek pod Brdy, Hlásná Třebaň, Vižina, Černošice-Mokropsy, Všeradice, Vinařice a Zadní Třebaň

Adresa:

Karlštejn, Svinaře, Beroun, Mníšek pod Brdy, Hlásná Třebaň, Vižina, Černošice-, Mokrop sy, Všeradice, Vinařice a Zadní Třebaň

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Největší středočeská přehlídka folkloru se bude konat celý květen v deseti místech Berounska a Podbrdska.

Čtyřiadvacátý ročník největší přehlídky nejen folkloru ve středních Čechách se bude konat všechny květnové víkendy na deseti místech poberounského a podbrdského kraje.

Festival Staročeské máje začne 4. 5. v Karlštejně a Svinařích. Návštěvníci se mohou jako obvykle těšit na desítky folklorních souborů, cimbálové muziky, dudácké kapely a dechovky. I letos dorazí pravý bavorský šraml. Po úspěchu, který měla loni parta Die Z’s z hornofalckého Weidingu, se tentokrát svým uměním přijede pochlubit skupina Hulzstoussboum z Waldturnu. Diváci je budou moci 11. května slyšet hned na dvou místech – v Berouně a Hlásné Třebani.

Dvakrát si týž den na májích zahraje i osvědčená Domažlická dudácká muzika – kromě Berouna také v Mníšku pod Brdy, kde se folklorní festival uskuteční po devítileté přestávce. Několik družin si letos v Poberouní, resp. na Podbrdsku odbyde premiéru. Do Mokropes 12. května dorazí z jihočeské Zlivi soubor Bystřina a z Brna soubor Barvínek, ve Všeradicích i Vinařicích 18. května zazpívají Robky, robečky z horňácké Hrubé Vrbky.

V Mníšku pod Brdy zahraje cimbálová muzika Štěpána Hanuše. Nebudou chybět stálice festivalu: Vonička, Kamýček, Praštěnka, Šarvanci, Mateník…, domácí Notičky, Klíček, Proměny, Pramínek, Třebasbor či Třehusk, bude se tančit tradiční beseda, těšit se můžete na jarmarky, pobožnosti, průvody i taneční zábavy.

Podrobný program je dostupný na webových stránkách akce.

Kdy a kde se koná folklorní festival Staročeské máje

SVINAŘE, sportovní areál 4. května
KARLŠTEJN, hrad a prostranství před radnicí 4. května
BEROUN, náměstí J. Barranda 11. května
HLÁSNÁ TŘEBAŇ, areál Sokola a náves 11. května
MNÍŠEK POD BRDY, předzámčí 11. května
VIŽINA, hřiště 11. května
ČERNOŠICE-MOKROPSY, Masopustní náměstí 12. května
VŠERADICE, před hospodou 18. května
VINAŘICE, náves 18. května
ZADNÍ TŘEBAŇ, náves 25. května.

Mapa