Go to content
Zámek Kačina

Velikonoce na Kačině

Komentované prohlídky 26.03.2024 - 07.04.2024, 00:00 - 00:00

Cena:

180 Kč

Místo konání:

Svatý Mikuláš

Adresa:

Svatý Mikuláš 51, 284 01, kutna_hora

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

Od 23. března až do 7. dubna můžete v areálu Kačina ve Svatém Mikuláši obdivovat velikonoční výzdobu, zvyky a užít si jarní náladu. Velikonoční Kačinu lze navštívit v sobotu 23. 3., neděli 24. 3., čtvrtek 28. 3., pátek 29. 3., sobotu 30. 3., neděli 31. 3., i v pondělí 1. 4., sobotu 6. 4. , neděli 7. 4. a to vždy od 10 do 17 hodin.

V zámeckém interiéru naleznete velikonoční symboly i tradiční velikonoční výzdobu. Připomenete si zapomenuté zvyky a tradice. Připravena bude Výstava tradičních velikonočních symbolů. Zahrát si můžete také rodinnou hru hledání obřích vajíček v zámeckém parku.

Program:

– velikonoční prohlídky

– výstava velikonočních symbolů v zámeckém interiéru

– hledání obřích vajíček a kvíz – hra pro celou rodinu v zámeckém parku

– kavárna

Velikonoce patří k nejvýznamnějším církevním svátkům. Váže se k nim celá řada tradic. Zejména pomlázka, koleda nebo barvení vajec, patří k těm, které si nenechají ujít i lidé nevěřící.

Velikonoce na zámku Kačina v letošním roce zpestří rodinná hra v parku a výstava tradičních velikonočních symbolů. O těch se návštěvníci dozví při prohlídce zámeckých interiérů. Bude možné vidět některé předměty ze sbírek NZM (např. řehtačky) a poslechnout si zajímavosti o velikonočních pokrmech a tradicích. Během prohlídky si návštěvníci poslechnou, jak Velikonoce na Kačině trávila rodina Chotků.

Lákadlem pro rodiny s dětmi bude rodinná hra – Hledání obřích vajíček, do které se mohou zapojit všechny věkové kategorie. Na hlavním vchodě zámku bude k vyzvednutí mapka s plánkem umístění vajec v parku. Do mapky si zaznamenají jména nebo obrázky vajec, která naleznou při procházce. Pokud najdou všechny, mohou si dojít do pokladny zámku pro sladkou odměnu. Po loňském nadšení návštěvníků z hledání vajec jsme venkovní hru rozšířili o KAČINSKOU VELIKONOČNÍ STEZKU, která bude také umístěna v parku. Obě hry jsou nenáročné, stačí k nim jen dobrá nálada a tužka na psaní.

Od 18.3.2024 probíhají na Kačině lektorské programy na téma Velikonoce. Lektorky ukáží školákům nejen tradiční velikonoční symboly, ale také jim povypráví o životě na zámku v období jara a Velikonoc. Součástí programu je i tvořivá dílnička.

Mapa