Go to content
Štola Václav

Setkání hornických měst a obcí

Festivaly 14.09.2024 10:00 - 22:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Město Jílové u Prahy

Adresa:

Masarykovo náměstí 194

Telefon:

+420 725 868 163
Přejít na web akce

Popis akce

Všichni milovníci hornictví mají možnost se opět po roce setkat na jedné z největších slavností tohoto druhu, tentokrát ve zlatém městě Jílovém!

Hlavní program letošního 28. ročníku se bude konat v sobotu 14. 9. a přivítá až 80 hornických spolků z České republiky, Slovenska Německa a Polska. Akce nese letos název Jílovský sCOUK, přičemž couk znamená rudnou žílu a malé „s“ značí setkání.

Těšit se můžete na bohatý program, který nadchne nejen zájemce o hornictví, ale širokou veřejnost. Akci zahájí v sobotu průvod městem uniformovaných horníků s kapelami, tzv. „hornická paráda“. V parku za muzeem budou probíhat středověké slavnosti s tradičním královským průvodem, rytířskými turnaji, královskou mší, vystoupením kata i hrami a zábavou pro celé rodiny.

V Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy  bude možnost navštívit novou, interaktivní a doslova oslnivou expozici zlata a k vidění bude mimořádně i replika svatováclavské koruny.  Doprovodným programem na muzejním nádvoří budou například kahancové tance, alchymistická show Edwarda Kelleyho, tematický program pro děti atd.  Návštěvníkům se také otevřou zdejší štoly a řada památek – kostel Církve československé husitské, kostel sv. Vojtěcha a radnice. Stejně jako během předchozích setkání nebude ani na tom jílovském chybět předání světla sv. Barbory, patronky havířů, a putovního „fleku“ (kožené zástěry) se jmény dosavadních pořadatelů akce.

Mapa