Go to content
sklářství, tradice, řemeslo, děti

Prázdninové prohlídky a zážitky ve sklárně Rückl

Komentované prohlídky 24.06.2023 - 02.09.2023, 09:00 - 13:00

Cena:

150 Kč + zážitek v brusírně za 500 Kč/osoba

Místo konání:

Sklárna Rückl

Adresa:

Lánská 141, 267 05 Nižbor

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Nahlédněte do světa unikátní výroby a tvořte spolu s mistry ve sklárně Rückl, jejíž tradice sahá do roku 1846. Rückl přináší to nejlepší z české sklářské kultury a historie, stejně jako časem prověřené sklářské techniky a tradiční vzory, které pozvedá na novou úroveň.

Během komentovaných prohlídek sklárny Rückl máte možnost spatřit jednotlivé fáze a tradiční techniky výroby skla. Každý z jednotlivých kroků výroby křišťálu je vysvětlen a představen, stejně jako umění ručního foukání, proces kontroly kvality a řemeslné mistrovství našich brusičů.

Vyjma komentované prohlídky, která je součástí, můžete ve zdejší sklárně také tvořit. Během zážitku v brusírně si na některém z našich výrobků vyzkoušíte řemeslo brusiče a svůj originální výrobek si jako suvenýr poté odnesete domů. Druh výrobku je závislý na výrobě v naší sklárně v době konání exkurze. Obvykle se jedná o skleničku.

Chcete-li na vlastní kůži zažít foukání skla, sklárna vám to po dohodě v předem domluvený čas umožní. Vstoupíte tak na huť, tzv. verštat, nahlédnete do pece a pomocí sklářské píšťaly fouknete do masy horkého skla pod vedením zkušeného mistra skláře. Případně také vytvoříte vlastní výrobek.

Prohlídky jsou vedené v českém nebo anglickém jazyce a trvají přibližně 45 minut.

Rezervace prohlídky sklárny je nutná na čísle +420 605 229 205 nebo e-mailu [email protected].

Mapa