Go to content
Hrnčířské trhy Beroun

Podzimní hrnčířské trhy

Lidová řemesla a trhy 09.09.2023 - 10.09.2023, 08:00 - 17:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Husovo náměstí, Beroun

Adresa:

Husovo náměstí 69, 266 01 Beroun

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně vstupují do svého 27. ročníku. Po vydařených trzích v květnu a červnu se bude tento rok jednat o již třetí termín.

Trhy navazují na dlouholetou tradici berounských hrnčířů, kteří patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům již na konci 16. a počátku 17. století. Do širšího povědomí se dostali zejména díky takzvanému berounskému zboží – červeně zbarvené keramice, zdobené bílými přírodními motivy, kterou si ve své době oblíbil mimo jiné i císař Rudolf II. či známý šlechtic Vilém z Rožmberka.

Návštěvníci se tak mohou těšit na repliky zmíněné berounské keramiky, ale i širokou nabídku užitkové, zahradní a dekorativní keramiky. Dále si zde budou moci prohlédnout a zakoupit výrobky ze skla či porcelánu, šperky a další umělecké předměty od více než 150 hrnčířů a řemeslníků z tuzemska i ze zahraničí.

Součástí akce bude také bohatý doprovodný program, během něhož bude možné ochutnat staročeské speciality, piva a vína z Čech a Moravy či si přijít poslechnout pohodová hudební vystoupení.

Více informací o trzích spolu se seznamem vystavovatelů najdete na webových stránkách pořadatele.

TIP: Navštivte i Muzeum berounské keramiky, které se nachází v těsné blízkosti Husova náměstí a naleznete v něm zajímavé výstavy a programy pro zájemce všech generací.

Mapa