Go to content
Knihovna na zámku Kačina

Noc v chotkovské knihovně s Michaelem Vykusem

Hudební a divadelní akce 03.05.2024 19:00 - 22:59

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Zámek Kačina

Adresa:

Svatý Mikuláš 51, 28401 Kutná Hora

Telefon:

+420 778 454 893

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

Chotkovská knihovna opět po roce otevře své brány literatuře a čtení. Třetí májový večer bude patřit akci Noc v chotkovské knihovně.

Návštěvníkům se naskytne jedinečná příležitost navštívit zámeckou knihovnu a pokochat se jejím krásným interiérem takřka za svitu hvězd. Hlavní hvězdou večera bude sám hrabě Arnošt Chotek, kterému propůjčí hlas charismatický herec Michael Vykus. Hrabě osobně přečte úryvky ze svého deníku a návštěvníci se tak přenesou do let 1860-1866.

Běžný život Chotků v okolí Kačiny a Nových Dvorů ve 2. polovině 19. století barvitě popíše a na starých fotografiích představí archivářka chotkovského archivu Helena Hloušková.

Program doplní hudební vystoupení flétnového souboru ZUŠ Čáslav, návštěvníci si budou moci prohlédnout některé ze vzácných map, k nahlédnutí budou také vybrané knihy s cestovatelskou tematikou. Nedílnou součástí večera bude rozšířená prohlídka knihovního pavilonu a bytu knihovníka.

Knihovna se bude otevírat ve dvou časech, poprvé v 19:00, podruhé v 21:00. Kapacita míst je omezená, nezapomeňte si své vstupenky rezervovat on-line!

Mapa