Go to content
Soutěž v králičím hopu

Mistrovství ČR v králičím hopu 2024

Ostatní 13.04.2024 08:00 - 19:00

Cena:

150 Kč

Místo konání:

Sportovní hala Příbram

Adresa:

Legionářů 539, 261 01 Příbram

Region:

Brdy a Podbrdsko

Přejít na web akce

Popis akce

13. dubna se do Sportovní haly Příbram přesune závodnická elita z celé České republiky. Mistrovství se mohou zúčastnit jen závodní dvojice, které získaly kvalifikace pro tento závod, a proto se jedná o nejprestižnější událost celé hopácké sezony v České republice. Své síly poměří přes 40 závodníků a skoro 120 ušatých sportovců.

Po celou dobu Mistrovství bude připraven i doprovodný program – tvořivá dílna, tombola a mnoho dalšího. Své si zde najdou milovníci zvířat a králičího sportu, děti i dospělí.

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve 4 disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na 4 výkonnostní kategorie – lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové těchto disciplín se stávají Mistry České republiky pro rok 2024. Česká republika patří k nejlepším v tomto netradičním sportu. Mezi kvalifikovanými závodními dvojicemi na Mistrovství je např. současná držitelka světového rekordu ve skoku vysokém.

Mapa