Go to content
Kulturní a gastronomický program

Kulturní a gastronomický program v bistru Karlštejn 34

Gastronomické akce 16.10.2022 - 27.11.2022, 10:00 - 12:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Bistro Karlštejn 34

Adresa:

Karlštejn 34, 267 18 Karlštejn

Telefon:

+420 775 365 853

Region:

Berounsko

Přejít na web akce

Popis akce

Kořenit své menu kulturními akcemi začalo řemeslné bistro Karlštejn 34 v podstatě hned od začátku. Jednak proto, že jen mezi jejich přáteli se to muzikanty a umělci jen hemžilo, ale i proto, že na kulturní program měli brzy velice pěkné odezvy od svých hostů. Podívejte se, co se chystá na podzim…

… nebudete litovat!

NEDĚLNÍ SNÍDANĚ S…
S podzimem přišel čas na komornější akce. V říjnu a listopadu je pro návštěvníky připravena série NEDĚLNÍCH SNÍDANÍ S… Bude se jednat o pravidelná neformální setkávání. Myšlenkou je přiblížit Karlštejn pohledem odborníka, který k němu má navíc osobní vztah. Návštěvníci budou mít tedy možnost se v bistru potkat s paleontologem, kastelánem, botanikem nebo architektem. Vždy to bude někdo, kdo to na Karlštejně zná. Návštěvníci tak malebný městys s hradem spatří jinýma očima, pohledem odlišných profesí.

Kdo přijal pozvání a s kým budete moci u nás posnídat?

16. 10. paleontolog ŠTĚPÁN RAK
30. 10. kastelán hradu Karlštejn LUKÁŠ KUNST
20. 11. architekt DAVID PULKRÁBEK
27. 11. botanik ALBERT ŠTURMA

Začíná se vždy v 10 hodin společnou snídaní, během níž proběhne neformální přednáška s debatou zhruba na 1 až 1,5 hodiny. Snídaně je v ceně vstupenky. Následuje komentovaná procházka po okolí.

DEGUSTACE WHISKY
Whisky patří k nejoblíbenějším destilátům na světě, pojďte ho tedy prozkoumat. Průvodcem vám bude Kryštof Hordina z Warehouse#1, který destilerie, ze kterých budete whisky ochutnávat, navštívil. Jeho vyprávění vás zavede do světa proslulých obilných destilátů zrajících v sudech. To díky nim pak získávají svou barvu, vůni a chuť. Ale to už předbíháme. Dorazte a uvidíte sami. Bistro Karlštejn 34 připraví drobné občerstvení, kterým bude prokládat jednotlivé vzorky.

6 whisky // 6 příběhů

pátek 21. 10. od 19 hodin

DEGUSTACE GINŮ
Gin je opět na výsluní! Drinky s ním patří v současnosti k nejoblíbenějším. Není divu, gin v sobě dokáže skrývat neuvěřitelnou paletu chutí a vůní. Dominuje jalovec, jehož podíl ve směsi bylin, koření, kůr a dalších přísad ovšem není přesně stanoven, takže můžete být hodně překvapeni. Během večera ochutnáte 5 ginů v kombinaci s vybranými toniky. Večerem vás provede Kryštof Hordina z Warehouse#1.

5 ginů // 5 drinků

pátek 11. 11. od 19 hodin

Mapa