Go to content
Vánoční dekorace

Kouzelné časy vánoční

Výstavy 30.11.2023 - 08.01.2024, 09:00 - 18:00

Cena:

ZDARMA

Místo konání:

Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Adresa:

gen. Klapálka 1641, 272 01 Kladno

Telefon:

+420 601 553 218

Region:

Kladensko Slánsko

Přejít na web akce

Popis akce

Co zajímavého se najde na téma Vánoc v bohatém fondu Středočeské vědecké knihovny v Kladně, představí výstava v Malé galerii.

Jako by to bylo teprve včera a již se opět chystáme vrhnout do víru vánočních radovánek. Bude-li sníh, děti se mohou těšit na koulovačky a stavění sněhuláků (pokud ještě vůbec dnešní děti tuto činnost praktikují), nebude-li sníh, což je čím dál častějším jevem s ohledem na globální oteplování, můžeme si v kruhu rodinném připomenout tradiční vánoční zvyky jako házení střevícem, lití olova či pouštění lodiček z vlašských ořechů.

Kolem svátků se také většinou najde nějaký čas na rozvoj kreativity v kruhu rodinném, ať už při výrobě vánočních dekorací, svícnů, vánočních řetězů, ozdob na stromeček, či přípravy originální slavnostní tabule. Děti se mohou zapojit do voňavého pečení cukroví neodmyslitelně spojeného i s následným ochutnáváním. Tatínkové začnou vzpomínat, kam v loňském roce založili stojany na stromeček a světelné řetězy, dávat si tipy, kde letos ulovit toho nejchutnějšího a cenově výhodného šupináče a stromek, který v obýváku neudělá ostudu.

A až hospodyňky dofinišují smýčení svých domácností, všude bude voňavo a čisto, éterem se rozezní zvuk vánočních koled a na obrazovkách se bude střídat jedna pohádka za druhou, začneme se všichni těšit na sváteční večer plný radosti a pohody.

A kdybyste nevěděli jak na to všechno, výstava v Malé galerii vám v tomto ohledu učitě nabídne spoustu inspirace.

Mapa