Go to content
Přilba rytíře

Historické slavnosti

Festivaly 12.08.2023 10:00 - 18:00

Cena:

150/80 Kč

Místo konání:

Kmochův ostrov

Adresa:

Kolín

Telefon:

+420 607 502 197

Region:

Kutnohorsko Kolínsko

Přejít na web akce

Popis akce

11. historické slavnosti v Kolíně se uskuteční v sobotu 12 srpna od 10 do 18 hod v lesoparku na Kmochově ostrově. Letošní ročník je věnovaný osobě Marie Terezie a jejímu výročí 280 let od korunovace na českou královnu.  Z těchto důvodů zde bude vystavena replika české, svatováclavské koruny a několik dalších skvostů z doby vlády Marie Terezie.

Dostaví se nejen sama císařovna ale i spousta jejich hostů , kteří po celý den budou svým uměním bavit malé i velké publikum. Nebude chybět slavný  Fanfár Tulipán, stylová hudba, dobové tance, historický šerm, exotičtí hadi, ražba mincí nebo výstava bankovek (od těch prvních, z dob právě  Marie Terezie). Těšit se můžete na ochutnávku i ukázku pečení vojenského chleba – komisárku, pečeného na místě v pojízdné pekárně nebo ukázky děl z doby bitvy u Kolína (1757). Bude zde i výstava zbraní a uniforem ve vojenském táboře z 18 století.

Děti si mohou  odlít repliku kulky do historické, křesadlové pušky, naučit se dvorský tanec nebo si zkusit výcvik s halapartnou, který předvede  císařská garda pod vedením generála Laudona. Dvorní malíř  zde bude portrétovat  barokní kněžnu a sokolník představí roztomilé sovičky. Mimo jiné zde bude i naučná stezka a stylové tržiště.

Mapa